روانشناسی فردینوتیفیکیشن

رابطه دو بیماری روانی رایج با دیابت نوع 2

خط سلامت: دیابت نوع 2، یک بیماری جسمانی مرتبط با سبک زندگی است که معمولا با مشکلات سلامت روان مانند افسردگی و اضطراب همراه است.

به گزارش خط سلامت تحقیقات نشان داده است ورزش منظم یک راه ساده و موثر برای مدیریت عوارض دیابت نوع 2 مانند افسردگی و اضطراب است.

 دیابت نوع 2 و افسردگی و اضطراب

دیابت نوع 2 را نمی توان به طور کامل درمان کرد ولی با ورزش منظم می توان عوارض جسمی و روانی ناشی از آن مانند اضطراب و افسردگی را مدیریت کرد.  تحقیقات اخیرا نشان داده است ورزش کردن در ساعات خاصی از روز، تاثیر بیشتری بر مدیریت دیابت نوع 2 دارد.

بهترین زمان برای ورزش کردن

مداخلات سبک زندگی، مانند رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، روش هایی برای کاهش علایم دیابت نوع 2 و افسردگی و اضطراب ناشی از آن هستند.

یک تیم تحقیقاتی در پی پاسخ به این پرسش که آیا ورزش منظم در ساعات خاصی از روز با بهبود بیشتر در کنترل گلوکز خون و کاهش علایم دیابت نوع 2 مرتبط است یا خیر؟ پژوهشی گسترده انجام دادند.

یافته‌های این پژوهش نشان داد بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 که بعد از ظهر ها از نظر فیزیکی فعال و ورزش منظم داشتند؛، پس از یک سال بیشترین بهبود را در کنترل گلوکز و کاهش علایم دیابت نوع 2 داشتند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن