تغذیه و ورزشنوتیفیکیشن

تاثیر سبزیجات و آب پرتقال در مردان 2 فایده بی نظیر دارد / با این دو خوشمزه دوست شوید

خط سلامت: مصرف منظم سبزیجات و آب پرتقال یکی از عناصر اصلی رژیم غذایی سالم است.

به گزارش خط سلامت خوردن سبزیجات و آب پرتقال؛ به علاوه انواع توت، احتمال ابتلا به آلزایمر را در مردان کاهش می دهد.

 سلامتی مغز با مصرف سبزیجات و آب پرتقال 

یک مطالعه‌ طولی گسترده که 20 سال به طول انجامید؛ نشان داده است انتخاب رژیم غذایی حاوی سبزیجات و آب پرتقال به حفظ سلامت مغز  کمک می کند؛ به علاوه مشخص شده است خوردن انواع مختلف میوه توت خطر از دست دادن حافظه در مردان را کاهش می دهد.

فواید مصرف سبزیجات و آب پرتقال 

در یک مطالعه 27842 مرد با میانگین سنی 51 سال مورد بررسی قرار گرفتند. شرکت‌کنندگان پرسشنامه‌هایی را درباره تعداد وعده‌های مصرف سبزیجات و آب پرتقال در هر روز در ابتدای مطالعه و سپس هر چهار سال یک بار به مدت 20 سال پر کردند.

شرکت‌کنندگان همچنین چهار سال قبل از پایان مطالعه، زمانی که میانگین سنی 73 سال داشتند، آزمون‌های مهارت‌های تفکر و حافظه را انجام دادند. آزمودنی ها بر اساس مصرف سبزیجات و آب پرتقال به پنج گروه تقسیم شدند. برای سبزیجات، بالاترین گروه حدود شش وعده در روز مصرف می‌کردند، در حالی که برای پایین‌ترین گروه حدود دو وعده بود.

در مجموع 55 درصد از شرکت کنندگان مهارت های تفکر و حافظه خوب، 38 درصد مهارت های متوسط ​​و 7 درصد مهارت های تفکر و حافظه ضعیف داشتند.

یافته های این مطالعه نشان داد مصرف سبزیجات و آب پرتقال فوایدی را به دنبال دارد. برخی از این فواید عبارتند از:

افزایش عملکرد شناختی

مردانی که بیشترین سبزیجات و آب پرتقال را مصرف می کردند، 34 درصد کمتر از مردانی که کمترین میزان سبزیجات وآب پرتقال را مصرف کردند، مهارت های تفکر ضعیفی داشتند. در مجموع 6.6 درصد از مردان در گروه بالا عملکرد شناختی ضعیفی داشتند، در حالی که این میزان در مردان گروه پایین 7.9 درصد بود.

تقویت حافظه

محققان همچنین دریافتند افرادی که 20 سال قبل از پژوهش مقادیر بیشتری سبزیجات و آب پرتقال مصرف می‌کردند، کمتر دچار مشکلات سلامت روان و حافظه می‌شدند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن