روانشناسی فردینوتیفیکیشن

مطالعه در شب 4 مشکل ایجاد می کند / اگر در دوران امتحانات و کنکور به سر می برید بخوانید

خط سلامت: برخی افراد در دوران امتحانات و کنکور، مطالعه در شب را به سحر خیزی و درس خواندن در ساعات آغازین روز ترجیح می دهند.

به گزارش خط سلامت مطالعه در شب، در دوران امتحانات و کنکور، به تدریج به یک عادت رفتاری تبدیل می شود. عادتی که در ادامه به نقد آن می پردازیم.

مطالعه در شب در امتحانات و کنکور

کمبود خواب شبانه، یکی از بزرگترین عوارض مطالعه در شب است. مطالعه در شب در دوران امتحانات و کنکور، معمولا موجب نگرانی والدین به دلیل کمبود خواب شبانه فرزندشان می شود. معولا مطالعه در شب و شب بیداری، الگویی غیرمعمول در روند درس خواندن راه اندازی می کند.

معایب مطالعه در شب

برخی کودکان و نوجوانان، در دوران امتحان و کنکور، به علت آن‌که شب‌ها مطالعه می‌کنند و دیر به بستر می‌روند، صبح دیر از خواب برمی‌خیزند و در نتیجه فرصتی برای خوردن صبحانه ندارند و بدون مصرف صبحانه به مدرسه می‌روند یا به درس خواندن مبادرت می ورزند. نخوردن صبحانه در پی یک شب مطالعه سخت و بی وقفه منجر به کاهش احتمال موفقیت می شود.

مطالعه در شب و هیپوگلیسمی

مطالعه در شب در دوران امتحانات و کنکور که معمولا نخوردن صبحانه در روز بعد را به دنبال دارد؛ منجر به افت قندخون، سستی، بی‌حالی، خستگی، عصبانیت، بی‌حوصلگی و افسردگی می شود. کاهش حافظه و قدرت یادگیری، یکی از اختلالات مهم افت قندخون یا هیپوگلیسمی است. می توان گفت افرادی که بدون خوردن صبحانه در جلسه‌ی امتحان یا کنکور شرکت می‌کنند، شانس کمتری برای موفقیت دارند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن