روانشناسی فردینوتیفیکیشن

دو درد پنهان مردان افسرده را می شناسید ؟

خط سلامت: دو مشکل در مردان افسرده دیده می شود که اغلب به آن توجهی نمی شود و از روی این دو علامت می توان قبل از گسترش مشکلات و تبعات آن مردان افسرده را تحت درمان قرار داد.

مردان افسرده اغلب دچار مشکلات جنسی می شوند و نمی توانند رابطه جنسی را مانند قبل برقرار کنند و از طرف دیگر افکار خودکشی در آنان دیده می شود.

مردان افسرده و اختلال در روابط جنسی

وقتی مردان افسرده می شوند٬ احساس ناخوشایندی نسبت به بدن خود پیدا می کنند و بسیاری تمایل به ارتباط جنسی را از دست می دهند. بعضی مردان افسرده در حد معمول مقاربت جنسی دارند ولی ارضاء نمی شوند. تعداد کمی از مردان افسرده بیش از حد ارتباط جنسی دارند تا شاید احساس بهتری پیدا کنند. بعضی از داروهای ضدافسردگی میل جنسی را کاهش می دهند.نکته جالب اینکه وقتی افسردگی بهبود می یابد تمایل جنسی و احساس رضایت جنسی به حالت نرمال بر می گردد. نکته مهم اینکه این حالت ممکن است در جهت عکس هم اتفاق بیفتد یعنی ناتوانی جنسی هم می تواند باعث افسردگی شود.

مردان افسرده و خودکشی

احتمال خودکشی در مردان تقریبآ سه برابر زنان است. بیشترین میزان خودکشی در مردان پس از طلاق یا مردانی که همسرشان را از دست داده اند دیده می شود. همچنین احتمال خودکشی در مردانی که بیش از حد الکل مصرف می کنند بیشتر است. آنچه  باعث تضعیف روحیه افرادی که به خودکشی می اندیشند می شود آن است که دیگران آنها را جدی نمی گیرند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن