روانشناسی فردینوتیفیکیشن

چرخه خشونت چگونه اتفاق می افتد؟

خط سلامت: قرار گرفتن در معرض کودک آزاری و بی‌توجهی والدین، وقوع جرم و خشونت را در بزرگسالی افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خط سلامت روانشناسان در مطالعات خود روی افرادی که در کودکی مورد بدرفتاری قرار گرفته بوده‌اند، متوجه پدیده‌ای به نام چرخه خشونت شدند.

چرخه خشونت

چرخه خشونت زمانی اتفاق می‌افتد که قربانیان خشونت دوران کودکی، نسبت به همسر و فرزندان خود در بزرگسالی خشونت نشان داده و فرزندان خود را در معرض بدرفتاری و تجارب منفی قرار می‌دهند، این افراد ناآگاهانه احتمال ارتکاب جرم را در کودکان خود افزایش می‌دهند.

عوامل چرخه خشونت

شناخت عواملی که ارتباط بین بدرفتاری در کودکی و رفتار مجرمانه بزرگسالی را توضیح می‌دهند، باعث می‌شود با فراهم کردن شرایط مناسب برای تربیت کودکان از وقوع جرم و افزایش آن جلوگیری کرد. محققان در یک مطالعه طولی روی 450 کودک با سابقه بدرفتاری والدین، از سن پیش دبستانی تا بزرگسالی به نتایج مهمی دست یافتند.

آسیب‌های دوران کودکی

نتایج این تحقیق نشان داد آسیب‌های دوران کودکی مانند بدرفتاری فیزیکی و روانی، با افزایش رفتارهای خشن در دوران کودکی و نوجوانی و ایجاد روابط ناسالم و ارتکاب جرم در بزرگسالی همراه است. مجرمان زن و مرد آسیب‌های دوران کودکی به شیوه‌ای متفاوت روان زنان و مردان را دستخوش تغییرات منفی قرار می‌دهد. آزار جسمی و عاطفی، در دختران احتمال مشکلاتی مانند افسردگی و گوشه‌گیری و اضطراب را در میانسالی افزایش می‌دهد که به نوبه خود پیش‌بینی کننده ارتکاب به جرم است؛ در مقابل، مردانی که در دوران کودکی در معرض بدرفتاری قرار گرفته‌اند، مشکلات رفتاری مانند پرخاشگری و خصومت نشان می‌دهند که متعاقباً منجر به رفتار مجرمانه در بزرگسالان می‌شود.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن