روانشناسی فردینوتیفیکیشن

احساس تنفر به مدیر را چگونه مدیریت کنیم؟

خط سلامت: یکی از اساسی ترین موارد که احساس آرامش در محل کار را تضمین می کند؛ رابطه محترمانه با رییس است. تحقیقات نشان می دهد رابطه ناسالم و احساس تنفر نسبت به رییس عملکرد را کاهش می دهد.

به گزارش خط سلامت احساس تنفر نسبت به رییس در محل کار، نه تنها احتمال از دست دادن شغل را افزایش می دهد؛ بلکه منجر به کاهش سلامت روان، افزایش تنش، نگرانی و ترس می شود.

روش هایی برای از دست ندادن کار

با توجه به تحقیقات نیمی از کارگران در ایالت متحده به خاطر احساس تنفر نسبت به رییس،کار خود را به سادگی رها کرده اند. برای اینکه کار خود را از دست ندهید مجبورید که یک چشم انداز جدید برای خود درست کنید. تجربه احساسات منفی مانند تنفر نسبت به رئیس، منجر به کاهش تمرکز می شود.

دیر یا زود به این نتیجه می رسید نمی توانید رفتارهای طاقت‌فرسای دیگران از جمله رئیس خود را کنترل کنید. چند راه کار برای کاهش حساسیت که به مدیریت احساسات در محل کار کمک می کند؛ عبارت است از:

شرایط را درک کنید

برای کاهش احساس تنفر نسبت به رییس خود، سعی کنید او را بیشتر بشناسید. درک شرایط طرف مقابل و همدلی با او منجر به افزایش بینش و تصمیم گیری بهتر می شود.

منطقی باشید

سعی کنید حتی در هیجانی ترین موقعیت ها یعنی زمانی که خشم بسیار زیاد است، منطقی و پخته رفتار کنید.

پاسخگو و مسئولیت پذیر باشید

مسئولیت پذیری احساس تنفر نسبت به رییس را کاهش می دهد.

در حقیقت هیچ کس احساس این که به دیگران باید پاسخگو باشد را دوست ندارد. در بعضی موارد به این خاطر که از مدیر سرپیچی نشود وی مجبور است کارکنان را سرزنش کند.

هیچ وقت از اینکه باید پاسخگو باشید آزرده خاطر نشوید. اگر با روی خوشی به سوالات مدیر پاسخ دهید، در حقیقت به موقعیت شغلی خود کمک کرده اید و به عبارت دیگر کارتان را برای چندین سال تضمین کرده‌اید.

یک حامی داشته باشید

اگر نسبت به رییس خود احساس تنفر دارید، سعی کنید در محل کارتان با همکاران تان خوب باشید، زیرا تنها کسی که بر کار و دید شما تاثیر می گذارد، مدیر نیست؛بلکه همکارانتان نیز می توانند تاثیر گذار باشند و تجربه خود را به شما منتقل کنند. سعی کنید که با یکی از همکاران با سابقه خود رابطه خوبی را ایجاد کنید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن