تغذیه و ورزشنوتیفیکیشن

راه های کاهش اضطراب با خوردنی ها

خط سلامت: اگر از بین راه های کاهش اضطراب، به دنبال راهی هستید که با استفاده از آن اضطراب را بطور کامل از زندگی خود حذف کنید؛ کاملا در اشتباه هستید.

به گزارش خط سلامت در دنیای پرشتاب امروز، بی قراری و اضطراب، جزء جدایی ناپذیر زندگی است؛ با این برخی راه های کاهش اضطراب، به طور موثری تنش و اضطراب را کم می کند و عملکرد را افزایش می دهد.

راه های کاهش اضطراب

اضطراب تبعات منفی فراوانی دارد. کاهش عملکرد، طغیان خشم و در برخی مواردی افسردگی پس از تجربه سطوح بالای اضطراب اتفاق می افتد. با توجه به اینکه اضطراب تجربه ای منفی است، لازم است راه های کاهش اضطراب را بشناسیدو از هر فرصتی برای کاهش تنش و افزایش آرامش استفاده کنید. گاهی تدارک دیدن یک نوشیدنی ضد اضطراب، تاحدودی، علایم تنش و بی قراری را کاهش می دهد.

خلوت کردن با خود

یکی از راه های کاهش اضطراب، خلوت کردن با خود است.

تبدیل کوچک ترین فرصت ها به مفری برای آرامش و کاهش اضطراب یکی از نشانه های بارز خود مراقبتی است که فواید فراوانی برای سلامت روان دارد.

ساعتی برای خلوت کردن با خود در طول در نظر بگیرید. می توانید با گوش دادن به یک موسیقی آرامش بخش و درست کردن نوشیدنی های ضد اضطراب و خوشمزه در مسیر آرامش گام بردارید.

نوشیدنی های ضد اضطراب

یکی دیگر از راه های کاهش اضطراب، استفده از نوشیدنی های آرامبخش است. برخی نوشیدنی های ضد اضطراب عبارتند از:

شربت لیمو یا به لیمو

شربت سیب و زعفران

ماءالشعیر

شربت خاکشیر

شربت سکنجبین

شربت بیدمشک و گلاب

شربت گلاب و زعفران

شربت گل سرخ

شربت بهارنارنج

شربت تخم بالنگ همراه با گلاب و زعفران. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن