روانشناسی فردینوتیفیکیشن

ویتامین ها را در این تایم مصرف کنید

خط سلامت: ویتامین ها ترکیبات عالی هستند که به سوخت و ساز مواد غذایی و برخی واکنش های حیاتی بدن کمک می کنند.

به گزارش خط سلامت تغذیه سالم که دربرگیرنده سطوح کافی ویتامین ها است؛ احتمال ابتلا به مشکلات سلامت روان از جمله افسردگی و استرس را کاهش می دهد.

انواع ویتامین ها

به لحاظ قابلیت انحلال، ویتامین ها در دودسته کلی جای می گیرند.

ویتامین های محلول در آب

ویتامین محلول در آب شامل ویتامین C و ویتامین B هستند و نقش مهمی در سلامت روان ایفا می کنند؛ برای مثال کمبود ویتامین B6 منجر به افزایش افسردگی و علایم سندروم ملال پیش از قاعدگی می شود.

ویتامین های محلول در چربی

ویتامین های محلول در چربی شامل ویتامین k ،E،D،A است. مانند ویتامین های محلول در آب، این ویتامین ها، اگر به مقدار کافی در رژیم غذایی وجود داشته باشند، سلامت روان و جسم را افزایش می دهند.

تحقیقات فراوانی رابطه ویتامین D با افسردگی را نشان داده است. نورخورشید منبعی غنی از ویتامین D است. یک توضیح برای افسردگی فصلی در زمستان و پاییز، کاهش تابش نورخورشید و به دنبال آن کمبود دریافت ویتامین D است.

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

بهتر است ویتامین های محلول در آب، در طول روز مصرف شوند؛ همچین برای افزایش جذب ویتامین های محلول در چربی پیشنهاد می شود، قرص های مکمل این ویتامین ها به همراه غذا صرف شوند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن