روانشناسی فردینوتیفیکیشن

جدول میزان مکالمه با تلفن همراه که بیمارتان می کند / خطر فشار خون را جدی بگیرید

خط سلامت: پژوهش ها نشان می دهد میزان مکالمه با تلفن همراه با افزایش فشار خون ارتباط دارد. فشار خون بالا یکی از عوامل موثر در ابتلا به آلزایمر و مشکلات شناختی است که با افزایش سن بیشتر می شود.

با توجه به مطالعه ی انجام شده روی ۲۱۲۰۴۶ نفر در بریتانیا، فشار خون بالا با پیامدهای منفی سلامتی از جمله نارسایی قلبی، حمله قلبی، فیبریلاسیون دهلیزی و خطر سکته مرتبط است.

به گزارش خط سلامت هر چه فرد زمان بیشتری را برای مکالمه با تلفن همراه سپری کند، خطر ابتلاء به فشار خون بالا بیشتر می‌شود.

ارتباط مکالمه با تلفن همراه و فشارخون

محققان با بررسی داده‌های پیگیری شرکت‌کنندگان به ارتباط بین استفاده بیشتر از تلفن همراه و موارد جدید فشار خون بالا پی بردند. آنها همچنین عواملی مانند خطر ژنتیکی فشار خون بالا را بررسی کردند.

از شرکت کنندگان در مورد میزان استفاده از تلفن همراه و مدت زمانی که صرف تماس ها می شود، سؤالاتی پرسیده شد.

محققان دریافتند افرادی که حدود ۳۰ تا ۵۹ دقیقه، ۱ تا ۳ ساعت، ۴ تا ۶ ساعت یا بیش از ۶ ساعت در هفته با تلفن صحبت می‌کردند، به فشار خون بالا مبتلا شدند.

افرادی که حدود ۳۰ تا ۵۹ دقیقه در هفته با تلفن صحبت می‌کنند ۸ درصد، افرادی که ۱ تا ۳ ساعت با تلفن صحبت می‌کنند۱۳ درصد، افرادی که ۴ تا ۶ ساعت با تلفن صحبت می‌کنند، ۱۶ درصد و افرادی که بیش از ۶ ساعت در هفته با تلفن صحبت می‌کنند، ۲۵ درصد در معرض خطر ابتلاء به فشار خون بودند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن