روانشناسی 45+نوتیفیکیشن

آلزایمر را با این شیوه آچمز کنید / این آخرین یافته علمی است

خط سلامت: استفاده روزانه از اینترنت خطر ابتلا به آلزایمر را در میانسالی و سالمندی کاهش می دهد.

به گزارش خط سلامت پژوهش ها نشان می دهد استفاده منظم از اینترنت توسط میانسالان و سالمندان از خطر ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کند.

استفاده از اینترنت و کاهش آلزایمر

مطالعه انجام شده توسط گاوون چو از دانشگاه نیویورک، روی افراد ۵۰ ساله نشان داد افرادی که منظم از اینترنت استفاده می کنند ریسک خطر ابتلاء به آلزایمر در آن ها کمتر است.

به گفته او، وقتی صحبت از حفظ مغز سالم می‌شود، استفاده منظم از اینترنت در دوران پیری اهمیت پیدا می کند.

برای بررسی اینکه چگونه استفاده منظم از اینترنت ممکن است بر خطر ابتلا به آلزایمر تأثیر بگذارد، مطالعه ای روی بیش از ۱۸۰۰۰ بزرگسال آمریکایی در سال ۲۰۰۲ آغاز و به مدت 17 سال با پیگیری 8 ساله در افراد ۵۰ تا ۶۵ سال انجام شد.

پس از انجام ارزیابی‌های اولیه سلامت روان، همه شرکت‌کنندگان هر دو سال یک بار مصاحبه شدند تا عادات استفاده از اینترنت منظم را گزارش کنند.

تقریباً دو سوم از شرکت کنندگان در زمان شروع مطالعه، منظم از اینترنت استفاده کردند، فقط بیش از یک سوم به طور منظم از اینترنت استفاده نکرده بودند.

در پایان، تنها کمتر از ۵ درصد از شرکت کنندگان تا زمان توقف مطالعه دچار آلزایمر شده بودند. حدود ۸ درصد از شرکت کنندگان بدون ابتلاء به آلزایمر مرده بودند، در حالی که بیش از ۸۷ درصد از نظر ذهنی تیز بودند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن