روانشناسی فردینوتیفیکیشن

وحشت بازیگر هالیوودی از اسب

خط سلامت: سلبریتی‌ها و جایگاه آنها به عنوان نماد و الگو بخشی جدایی‌ناپذیر از هر جامعه و فرهنگی تلقی می شوند.

به گزارش خط سلامت مردان و زنان پیر و جوان، به دلایل مختلفی مانند: جذابیت فیزیکی و استعداد هنری جذب این ستاره‌ها می‌شوند.
با این حال، چیزی که بسیاری از افراد فراموش می‌کنند این است که افراد مشهور و سلبریتی‌ها هم انسان هستند و همان ترس‌ها و فوبیاهایی را تجربه می‌کنند که همه افراد جامعه تجربه می‌کنند.

کریستن استوارت:فوبیای اسب

کریستن استوارت در لس آنجلس از پدر و مادری که هر دو در صنعت فیلم کار می‌کردند متولد و بزرگ شد. او به خاطر نقش‌هایش در فیلم‌های گرگ و میش، سفید برفی و شکارچی شهرت دارد، اما او از اسب می‌ترسد. به گفته استوارت، او از اسب‌ها متنفر است.
فوبیای اسب کریستن استوارت از 9 سالگی شروع شد. او در آن زمان از اسب افتاد و یکی از آرنج‌هایش شکست.
فوبیای اسب یا هیپوفوبیا، نوعی از فوبیا است که به نام‌های علمی equinophobia یا hippophobia شناخته می‌شود. این افراد معمولاً از حیوانات سم‌دار مانند الاغ و قاطر نیز می‌ترسند.
فردی که از این فوبیا رنج می‌برد وقتی به اسب فکر می‌کند یا از نظر فیزیکی نزدیک به یک اسب است، دچار احساس وحشت، اضطراب، لرزیدن، تپش قلب، تنگی نفس، افزایش ناگهانی ضربان قلب، حالت تهوع و گریه می‌شود.

علل فوبیای اسب

تجربیات منفی با اسب‌ها در دوران کودکی ممکن است باعث ایجاد این فوبیا شود. فوبیای اسب ممکن است با افتادن از اسب نیز ایجاد شود برای مثال کریستوفر ریو، بازیگری که با بازی در نقش سوپرمن شناخته می‌شود، از اسب افتاد، گردنش شکست و تا پایان عمر از گردن به پایین فلج شد. در بسیاری از موارد، افراد شروع به اجتناب از اسب می‌کنند و این به تدریج از ترس به یک فوبیای جدی تبدیل می‌شود.
این فوبیا همچنین می‌تواند ناشی از یک ترس ساده از خود حیوان باشد. اندازه و وزن و دندان‌های بزرگ اسب ممکن است برخی از افراد، بویژه کودکان را بترساند. نمایش‌های رسانه‌ای منفی از اسب‌ها ممکن است بر ترس فرد بیفزاید.

درمان فوبیا

گزینه‌های درمانی زیادی برای کسانی که از این فوبیا رنج می‌برند وجود دارد. درمان شناختی رفتاری یکی از انواع درمان برای افرادی است که از فوبیاهای خاصی رنج می‌برند.این درمان که توسط روانشناسان بالینی صورت می‌گیرد بر ترس‌های فرد و دلیل وجود آنها تمرکز دارد. سعی می‌شود فرایندهای فکری پشت ترس فرد را تغییر داده و به چالش بکشد. مطالعات نشان داده است که این شیوه در درمان افراد مبتلا به فوبیای اسب مؤثر بوده است. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن