زوج و خانوادهنوتیفیکیشن

تاثیر ویژگی های شخصیتی در رابطه والدین و فرزندان

خط سلامت: انسان ها ویژگی های شخصیتی متفاوتی دارند و کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

به گزارش خط سلامت تحقیقات متعددی نشان داده است، ویژگی های شخصیتی کودکان می تواند رفتار آن ها را در آینده پیش بینی کند؛ به عنوان مثال افرادی که در کودکی برون گرا هستند، به احتمال بیشتری در آینده، برای ارضای هیجان خواهی به مصرف الکل و سیگار روی می آورند.

ویژگی های شخصیتی

ویژگی های شخصیتی والدین و فرزندان به یکدیگر تاثیر متقابلی می گذارند.

در یک تحقیق مشخص شد اگر فقط یکی از دوطرف این رابطه، یعنی والدین یا فرزندان، انعطاف پذیر باشند؛ مشاجره کمتری در خانواده اتفاق می افتد. این درحالی است که وقتی هم والدین و هم فرزندان انعطاف پذیر باشند، مشاجره ها به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

تشابه ویژگی های شخصیتی

بسیاری از افراد عقیده دارند، در نهایت به فردی مشابه والدین خود تبدیل می شوند. تحقیقات نشان داده است برخلاف تصور عمومی ارتباط قوی از نظر ویژگی های شخصیتی، بین والدین و فرزندان وجود ندارد.. به عنوان مثال، داشتن فرزندان درونگرا برای والدین برونگرا دور از انتظار نیست.

تغییر ویژگی های شخصیتی

شخصیت مجموعه ای از ویژگی های شخصیتی نسبتا ثابت را شامل می شود. همانطور که از این تعریف کوتاه مشخص است، تغییر شخصیت به یکباره امکان پذیر نیست ولی تغییر برخی رفتارهای روزانه با کمی پشتکار به راحتی امکان پذیر است. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن