روانشناسی فردینوتیفیکیشن

فشار خون بالا با دو درد روانی رابطه دارد / این یافته را جدی بگیرید

خط سلامت: چگونه فشار خون بالا بر سلامت روان تأثیر می گذارد.

به گزارش خط سلامت محققان کشف کرده اند افسردگی و فعالیت مغزی مرتبط با احساسات با ایجاد فشار خون بالا مرتبط است.

فشار خون بالا و افسردگی

یک مطالعه اخیر از موسسه ماکس پلانک برای علوم شناختی و مغز انسان در لایپزیگ، آلمان، ارتباط بین فشار خون بالا و علائم افسردگی، بهزیستی و فعالیت مغز مرتبط با احساسات را نشان می دهد که مرتبط با توسعه فشار خون بالا است.

لینا شاار، که روی بیش از 500 هزار شرکت کننده در مطالعه استفاده کرده گزارش می دهد توانستیم نشان دهیم فشار خون بالاتر با علائم افسردگی، و فعالیت مغزی مرتبط با احساسات کمتر مرتبط است .

جالب توجه است، محققان همچنین دریافتند فشارخون بالا با سلامت روانی ضعیف‌تر، حتی سال‌ها قبل از تشخیص فشارخون بالا، مرتبط است.

فشار خون بالا و خستگی

آرنو ویلرینگر، سرپرست بخش نورولوژی توضیح می‌دهد: افراد مبتلا اغلب احساس خستگی می‌کنند و سپس داروهای خود را در برابر فشارخون بالا مصرف نمی‌کنند زیرا این به خلق و خوی آنها ضربه می‌زند.

از سوی دیگر، در افرادی که با فشار خون موقتاً احساس خوبی دارند، یادگیری تقویتی در نهایت به ایجاد فشار خون بالا دائمی کمک می کند.

فشار خون بالا و درد

این به این دلیل است که آستانه درد با افزایش فشار خون افزایش می یابد. این نه تنها در مورد درد فیزیکی، بلکه در مورد درد اجتماعی یا استرس بیشتر نیز صدق می کند بنابراین درد یا استرس را تحمل می کنند و 10 سال بعد تشخیص داده می شود که فشار خون بالا دارند.

محققان بر این باورند که این یافته‌ها زمینه‌ای برای تفکر جدید در مورد ارتباط بین سلامت روان و علل فشار خون بالا فراهم می‌کند.

برای بیماری های گسترده افسردگی و فشار خون، چنین تغییری در دیدگاه می تواند رویکردهای جدیدی را برای درمان و پیشگیری ایجاد کند که بر تعامل سلامت روانی و جسمی تمرکز دارد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن