روانشناسی فردینوتیفیکیشن

یک دلیل نامرئی پائین بودن انرژی / اگر تنها و خسته اید بخوانید!

خط سلامت: چگونه تنهایی بر انرژی ما تأثیر می گذارد؟ پایین بودن انرژی بر زندگی روزانه تاثیرات منفی بر جا می گذاد.

به گزارش خط سلامت یک مطالعه جدید نشان داد افرادی که به مدت 8 ساعت تنهایی را تجربه کردند، سطوح بالاتری از خستگی را گزارش کرده اند. یافته ها حاکی از آن است که پایین بودن انرژی پاسخ اساسی انسان به فقدان ارتباطات اجتماعی است.

تأثیر ویژگی های شخصیتی و پایین بودن انرژی

مطالعه انجام شده در دانشگاه وین نشان داد پایین بودن انرژی تحت تأثیر ویژگی های شخصیتی اجتماعی شرکت کنندگان است.

اگر برای مدت طولانی غذا نخوریم، یک سری فرآیندهای بیولوژیکی ایجاد می شود که احساس ولع ایجاد می کند که ما آن را به عنوان گرسنگی می شناسیم به عنوان یک گونه اجتماعی، ما به افراد دیگری نیز برای زنده ماندن نیاز داریم.

شواهد نشان می دهد فقدان تماس اجتماعی باعث ایجاد واکنش ولع در مغز می شود که با گرسنگی قابل مقایسه است که ما را به برقراری ارتباط مجدد تشویق می کند. فرضیه مربوط به “هموستاز اجتماعی” نشان می دهد یک سیستم هموستاتیک اختصاصی وجود دارد که به طور مستقل نیاز ما به تماس اجتماعی را تنظیم می کند.

با این حال اطلاعات کمی در مورد پاسخ های روانی به تنهایی و انزوای اجتماعی داریم.

گروهی از دانشمندان به سرپرستی جورجیا سیلانی از دانشگاه وین اثرات انزوای اجتماعی را با استفاده از روش‌شناسی قابل مقایسه بررسی کردند.

پایین بودن انرژی و افزایش خستگی

برای این مطالعه، 30 داوطلب زن در سه روز جداگانه وارد آزمایشگاه شدند و هشت ساعت را بدون تماس اجتماعی یا بدون غذا یا با تماس اجتماعی و غذا سپری کردند. آنها چندین بار در طول روز استرس، خلق و خو و خستگی خود را نشان دادند، در حالی که پاسخ های استرس فیزیولوژیکی مانند ضربان قلب و کورتیزول توسط دانشمندان ثبت شد.

در مطالعه آزمایشگاهی شباهت های قابل توجهی بین تنهایی و انزوای اجتماعی و محرومیت از غذا پیدا شد. آنا استیوویچ و پل فوربس، گفتند که هر دو باعث پایین بودن انرژی و افزایش خستگی می شوند، که با توجه به اینکه محرومیت از غذا به معنای واقعی کلمه باعث پایین بودن انرژی می شود، شگفت آور است.

نویسندگان پیشنهاد می‌کنند پایین بودن انرژی بخشی از پاسخ ما به فقدان تماس اجتماعی و پیش‌آهنگی بالقوه برای برخی از اثرات مخرب‌ تر انزوای اجتماعی طولانی ‌مدت است.

تنهایی طولانی‌ مدت

آنها تاکید می‌کنند پایین بودن انرژی بخشی از پاسخ ما به فقدان تماس اجتماعی و پیش‌آهنگی بالقوه برای برخی از اثرات مخرب‌ انزوای اجتماعی طولانی‌مدت است.

تنهایی طولانی مدت و خستگی با هم مرتبط هستند، اما ما اطلاعات کمی در مورد مکانیسم های فوری که زمینه ساز این پیوند است، داریم. این واقعیت که ما حتی پس از یک دوره کوتاه انزوای اجتماعی شاهد این تأثیر هستیم، نشان می‌دهد که انرژی کم می‌تواند یک پاسخ سازگار باشد که در درازمدت می‌تواند ناسازگار شود.

عوامل زمینه‌ای و شخصیتی

این مطالعه همچنین نشان داد عوامل زمینه‌ای و شخصیتی تأثیر تنهایی و  انزوای اجتماعی را بر خستگی تعدیل می‌کنند بنابراین مطالعات آینده نیاز به شناسایی افرادی دارد که بیشترین خطر را از اثرات انزوا دارند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن