روانشناسی فردینوتیفیکیشن

تاثیر پیاده روی در طبیعت بر نوجوانان / این یافته را جدی بگیرید!

خط سلامت: انگشت‌نگاری مغز نوجوانان ممکن است بتواند مشکلات سلامت روان را در نوجوانان پیش‌بینی کند.

به گزارش خط سلامت علیرغم بهترین تلاش‌های پزشکان و محققان برای چند دهه هنوز به طور کامل نمی‌دانیم چرا برخی افراد دچار اختلالات روانی می‌شوند و برخی دیگر نه. با این حال، تغییرات مغز در نوجوانان به احتمال زیاد بهترین سرنخ برای سلامت روان آینده است.

انگشت‌نگاری مغز نوجوانان

مغز نوجوانان به ویژه در این پیگیری مهم است زیرا تغییرات در این دوره سریع و پویا هستند و منحصر به فرد بودن ما را به تصویر می‌کشند. علاوه بر این بیشتر اختلالات روانی در دوران نوجوانی ظاهر می‌شوند، به طوری که بیش از نیمی از آنها در سن 14 سالگی و سه چهارم در 25 سالگی رخ می‌دهند.

پیاده روی در طبیعت و کاهش استرس

آزمایشات نشان می دهد یک ساعت پیاده روی در طبیعت فعالیت آمیگدال را کاهش می دهد که از سلامت روان محافظت می کند.

یک مطالعه جدید منتشر شده  شواهدی را ارائه می دهد یک پیاده روی ساده در طبیعت می تواند فعالیت در مناطق مرتبط با استرس مغز را کاهش دهد. این آزمایش نشان داد شرکت‌کنندگانی که به مدت یک ساعت در جنگل راه می‌رفتند، فعالیت آمیگدال را در حین انجام یک کار استرس زا کاهش می‌دادند، در حالی که آنهایی که یک ساعت در شهر پیاده‌روی کردند، این کار را تجربه نمی کردند.

پیاده روی در طبیعت و احساسات منفی

محیط های طبیعی به عنوان مزایای سلامت روان شناخته شده اند به عنوان مثال بودن در طبیعت احساسات منفی و استرس را کاهش دهد از طرف دیگر روانشناسان بالینی مدتها است که ارتباط بین زندگی شهری و سلامت روان ضعیف را مورد بحث قرار داده اند. به عنوان مثال ساکنان شهرها نسبت به افرادی که در مناطق روستایی زندگی می کنند، دارای میزان بیشتری از اضطراب، افسردگی، اختلالات خلقی و اسکیزوفرنی هستند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن