روانشناسی فردیمثبت اندیشینوتیفیکیشن

پول تا کجا عامل شادی می شود؟ / این مطلب متعجب تان می کند !

خط سلامت: سبک زندگی و رفتارهای روزمره هر فرد هدف اصلی او را در زندگی نشان می دهد.

به گزارش خط سلامت برخی افراد که هدف اصلی شان در  زندگی کسب ثروت یا شهرت است، تمام تلاش خود را برای به دست آوردن پاداش های بیرونی مانند: پول و جایگاه شغلی انجام می دهند؛ بدون آن که کوچکترین نگاهی به نیازهای روان شناختی خود داشته باشند.

اگر چه رشد اقتصادی، بخشی از رشد فردی محسوب می شود ولی تحقیقات نشان داده است تلاش صرف برای کسب ثروت و جایگاه اجتماعی با شاد زیستن در تضاد است.

مسیر شاد زیستن

تلاش برای  کسب پاداش‌های بیرونی مانند: ثروت و شهرت، توانایی دستیابی به شادی درونی را مختل می کند. انگیزه های بیرونی مسیر شاد زیستن را مختل می کند، چراکه چنین انگیزه هایی غالبا حاصل مقایسه های بی پایانی است که ذهن انسان انجام می دهد.

 شاد زیستن با تلاش برای کسب پاداش‌های درونی مرتبط است. پاداش های درونی با رشد شخصی، مشارکت در روابط عاطفی، بخشش و تلاش برای سلامت روان و جسم مرتبط هستند. پیگیری این اهداف کمک می کند نیازهای روان شناختی مانند نیاز به اراده، ارتباط و شایستگی برآورده شود.

چگونه انگیزه درونی را تقویت کنیم؟

شاد زیستن با میل به تحقق بخشیدن به نیازهای درونی مرتبط است، علاوه بر این بر خلاف اهداف بیرونی، اهداف درونی خودجوش هستند و به خودی خود تقویت می شوند؛ فقط کافیست گام هایی هرچند کوچک در مسیر آن ها بردارید.

داشتن اهداف واضح جزء مهمی از زندگی باکیفیت است. برای اطمینان از اینکه اهداف شما، علاوه بر تامین رفاه اقتصادی امکان شاد زیستن را فراهم می کند؛ لازم است در کنار توجه به اهداف بیرونی، اهداف درونی که شامل رسیدن به حس خودمختاری، استقلال و شایستگی است را نیز مورد توجه قرار دهید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن