بارداریزوج و خانواده

دختران پاییز سلامت روان و زنانگی شان بیشتراست

ماه و فصل تولد بر سن بلوغ و یائسگی زنان تاثیر دارد.
به گزارش فائقه بیگلرزاده از خط سلامت تحقیقات متخصصان ایتالیایی در مورد یائسگی نشان داده است ماه و فصلی که یک زن در آن متولد می شود بر سن بلوغ او تأثیر می گذارد.

رابطه ماه تولد و سلامت جنین دختر

مطالعه روی ۳ هزار زن یائسه نشان داد اولین سن یائسگی در زنانی که در ماه های نیمه اول سال  و آخرین سن در زنانی که در ماه های نیمه دوم سال متولدشده اند است. یافته ها این مفهوم را تقویت می کند که عوامل محیطی دوران بارداری بر زندگی بزرگسالی تأثیر می گذارد. مادران باید از این امر آگاه باشند که دوران بارداری آنها نه تنها بر سلامت نوزادان ، بلکه بر سلامت و زندگی باروری فرزندشان در بزرگسالی نیز تأثیر می گذارند.
عواملی که احتمالاً با یافته های این پژوهش تداخل دارد مانند سن، قاعدگی ، وزن ، سیگار کشیدن و غیره در یائسگی با فصل تولد مربوط می شود. مشخص نیست کدام عامل محیطی فصلی می تواند از طریق اقدامی که قبل از تولد یا حتی قبل از بارداری انجام می شود ،موثر دانست.

رژیم فصلی قبل از بارداری

قبل از لقاح،اصلاح رژیم فصلی یا قرارگرفتن درمعرض عفونت هاازدیگر عوامل موثربرتخمک است.
دکتر کانیاچی می گوید: ” داده های فعلی ما نشان می دهد زنانی که در پاییز متولد می شوند در طول زندگی قبل از تولد خود بهتر رشد می کنند و تعداد تخمک آنها بیشتر از زنان متولد بهار است.

رابطه ماه تولد و سلامت روان

محققان براین باورند که یک دوره باروری طولانی با یائسگی بعدی شاخص کیفیت بالای جنین است و در نهایت ، کیفیت آنها به فرزندان شان منتقل می شود . مرحله بعدی تحقیق این بود که آیا فصل تولد زنان در مطالعه بر مشخصات روانی آنها تأثیر می گذارد به عنوان مثال ، بر اضطراب و افسردگی آنها تأثیر می گذارد یا خیر . نتایج تا کنون امیدوار کننده بوده است و پژوهش ها نشان می دهد این زنان از ثبات خلقی مناسبی برخوردارند..برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
Need Help? Chat with us