روانشناسی فردی

مکمل شادی بخش و ضد افسردگی

معمولاً بیماری افسردگی همراه با سایر بیماری هایی که دردهای عصبی و مزمن را در افراد همراه دارد اتفاق می‌افتد .

به گزارش هما مسافر از خط سلامت  یافته های پزشکی و علمی نشان می دهد  افسردگی با سطح پایین منیزیم مرتبط است درمان افسردگی غالباً همراه با جلسات روان درمانی و دارو درمانی است با این حال مداخلات رژیم غذایی برای کاهش نشانه های افسردگی در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

رژیم غذایی ضد افسردگی

محققان امیدوارند با استفاده از رژیم های غذایی و مکمل های غذایی بتوانند راهی برای کاهش علائم افسردگی و تسکین احساس افسردگی در افراد ایجاد کنند. بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته مواد مغذی و ویتامین هایی مانند ویتامین های گروه ب، منیزیم، اسیدهای چرب امگا ۳ ،همگی منجر به کاهش علائم افسردگی می شود .

منیزیم و افسردگی

اگرچه یافته های گوناگون نشان می‌دهد که افسردگی و منیزیم با یکدیگر ارتباط دارند اما در سال ۲۰۱۵ در یک مطالعه روشن شد که مصرف کم منیزیم با افسردگی در بزرگسالان رابطه معناداری دارد در سال ۲۰۰۷ در یک پژوهش دیگر روشن شد که مکمل منیزیم منجر به کاهش چشمگیر علائم افسردگی می شود.

داروهای ضد افسردگی و منیزیم

مطالعه دیگری نشان داد که افرادی که هنگام مصرف داروی ضد افسردگی اقدام به مصرف منیزیم نیز می‌کنند مزایای بهتری را در کاهش سطح افسردگی در آنها می توان شاهد بود در یک مطالعه دیگر صورت گرفته در سال ۲۰۱۹ روشن شد که سطح پایین منیزیم با علائم افسردگی مرتبط است.

این یافته ها نشان می دهد  اندازه گیری سطح منیزیم ممکن است به عنوان راهی برای شناسایی افرادی که ممکن است پاسخ بهتری پس از دریافت منیزیم به کاهش علائم افسردگی داشته باشند مفید است .یکی از مهمترین مزایای مصرف منیزیم مقرون به صرفه بودن سریع عمل کردن و نداشتن اثرات جانبی است..برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن