روانشناسی فردی

چرا زن ها موهای خود را رنگ می کنند+احساس خطر زنان را به سمت رنگ کردن موها می کشاند

زنانی که موهای خود را رنگ می کنند و نمی خواهند رنگ طبیعی موهای خاکستری و سفید شان دیده شود،احساس خطر می کنند.
به گزارش مینوکیا ازخط سلامت محققان دانشگاه اکستر در یک پژوهش دریافتند زنانی که ترجیح می دهند موهای خاکستری شان را رنگ کنند دچار یک تعارض هستند .
شرکت کنندگان در این مطالعه بیشتر زنان انگلیسی زبان بودند و این پژوهش به صورت آنلاین انجام شده است .

رنگ کردن مو

زنانی که رنگ طبیعی موهای خاکستری و سفید خود را رنگ نمی کردند چگونه فکر می کردند ؟
به گفته ونسا سیسیل از دانشگاه اکستر همه ی افراد در مورد ظاهرشان وابسته به هنجارها وانتظارت اجتماعی هستند، ولی این انتظارت برای زنان دقیق تر است.
بخصوص زمانی که پا به دوره ی میانسالی و سالمندی می گذارند .

پیرزن

بر اساس تحقیقات صورت گرفته واژه پیرزن در ذهن افراد یک شخصیت نامطلوب ،ناتوان و ناخوشایند را متبادر می کند .
محققان در این پژوهش به دنبال این بودند که دریابند چرا گروهی از زنان حاضرند با رنگ طبیعی موهای خاکستری و سفید در جمع حاضر شوند در حالی که برای گروهی دیگر انجام این کار غیرممکن است.

طبیعی بودن یاجوان ماندن

زنانی که رنگ طبیعی موهای خاکستری و سفید را به موهای رنگ شده ترجیح می‌دهند، اگر چه می گویند پیامدهای منفی نادیده گرفته شدن و کم ارزش بودن را از دیگران دریافت کرده‌اند، ولی از این که طبیعی هستند احساس خوشبختی دارند. از دید این زنان رنگ طبیعی موهای خاکستری و سفید به معنای پیرشدن نیست.
این زنان می گویند: اگر چه در بسیاری موارد توسط خانواده شان به خاطر رنگ طبیعی موهای خاکستری و سفید شان شماتت شده‌اند، ولی به رنگ موی خاکستری شان دید بدی ندارند ولی در کنار آن این زنان تلاش کرده‌اند که سن خود را پنهان کنند.

حمایت

به گفته محققان زنانی که توسط شریک زندگی خانواده و دوستان خود حمایت می‌شوند، گذر از مرحله میانسالی برای آنان راحت تر بوده و رنگ خاکستری موهای خود را راحت تر می پذیرد.

کرونا و موهای خاکستری

محققان می گویند در همه‌گیری کرونا( covid19) به دلیل بسته شدن آرایشگاه ها و گذراندن وقت کمتر در کنار هم میهمانی ها و … زنان کمتر به رنگ خاکستری موی خود توجه دارند. بر اساس این پژوهش زنان دیگر کمتر به رنگ موی خاکستری خود توجه داشته و ترجیح می دهند موهای خود را رنگ نکند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن