روانشناسی فردی

عشق/ زبان عشق تان را بشناسید

زبان عشق را چقدر می شناسید ؟ هر فرهنگی وهر والدی با یک زبان خاص و ویژه با فرزند خود صحبت می کند  که می توان از آن به عنوان زبان عشق یاد کرد. وقتی کودک می گوید مادر این هدیه من برای شما است و وقتی مادر در جواب می گوید ، چرا پول هایت را هدر دادی ؟  وقتی کودک دلش می خواهد با والدین اش بازی کند، ولی کار و فعالیت و تفریحات اختصاصی در اولویت قرار دارند ، کودک می فهمد که معنی  عشق والدین اش فقط در فراهم کردن رفاه حاصل می شود .

به گزارش هما مسافر از خط سلامت در فرهنگ آسیایی ها یک زبان وجود دارد و آن هم بر آورده کردن نیازهای فرزندان است . پدر و مادرها می دانند با کسب در آمد کافی ، تهیه مسکن ، لباس و پوشاک و خوراک می توانند عاشقانه ترین جملات را به فرزندان شان بگویند و این یعنی توجه . عشق ورزی و محبت کردن بخشی از فرآیند تربیتی کودکان را شامل می شود که در فرهنگ ها ی مختلف متفاوت ارزیابی شده است . به این معنا که فقط زبان مادری در جوامع مختلف متفاوت نیست، بلکه زبان عشق ورزی و دوست داشتن هم بسته به نوع فرهنگ و محل زندگی فرق می کند .

تحقیقات انجام گرفته در جوامع مختلف آسیایی نشان می دهد  در میان مادران آسیایی بیان گفتاری که توام با پرخاشگری کلامی باشد، اما بوی مهر و محبت بدهد هم وجود دارد .در حالی که در برخی جوامع صحبت کردن با صدای بلند و پرخاشگری کلامی مردود شده و نمی توان آن را محبت تلقی کرد . آسیایی ها از کلمات تاکیدی و عباراتی که بیشتر بوی دستور می دهد برای ابراز عشق و محبت شان استفاده می کنند و فکر می کنند با عبارات امری می توانند حسن نیت شان را ثابت کنند . کودکان و نوجوانان آسیایی معمولا برای این که بتوانند عشق و محبت والدین شان را بدست بیاورند و ستایش شوند نیاز به ابراز قدرت دارند . معمولا پدر ، مادرها با قید شرط فرزندان شان را دوست دارند . در خانواده های آسیایی به ویژه از نوع سنتی بازی کودکان با والدین  کمتر دیده می شود و وقت مشخصی برای تشکیل گروه های بازی با کودکان وجود ندارد . زبان عشق به فرزندان باید مملو از توجه و استفاده از کلمات عاطفی ، در آغوش گرفتن و محبت بی قید و شرط باشد . کودکان باید بدانند پدر و مادرهای شان در هر شرایطی از آن ها محافظت می کنند ، آن ها را در آغوش می گیرند و محبت های شان را با محبت کلامی و عشق فیزیکی مانند در آغوش گرفتن پاسخ می دهند . وقتی کودکی برای والدین اش هدیه می خرد و با انتقاد مواجه می شود ، درمی یابد که محبت نیز با مادیات قابل اندازه گیری است و برای مفاهیم کیفی ، کمیت و میزان قائل می شود .برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
Need Help? Chat with us