زوج و خانوادهسلامت جنسی

درمان میل جنسی پایین در مردان

میل جنسی پایین در مردان بیشتر است یا در زنان؟ بعضی از زن و مردها علاقه کمتری به رابطه جنسی دارند که آن را برای خود و روابط صمیمی خود ناراحت کننده تلقی می کنند. پس چرا ما فکر می کنیم که میل جنسی پایین در مردان وجود ندارد؟ و چرا از صحبت در مورد آن خودداری می کنیم؟

به گزارش پوریا کبیری از خط سلامت  اعتقاد به نقش های جنسیتی بسیار عمیق است.  گاهی میل جنسی پایین در مردان  به طور موقت یا برای مدت زمان طولانی گزارش می شود. اعتقاد به هنجارهای مردانه که نشان می دهد میل جنسی پایین در مردان نباید وجود داشته باشند به نظر می رسد این واقعیت ها را برای بسیاری از افراد نادیده می گیرد. بیایید این کلیشه ها  را کنار بگذاریم و ببینیم  تحقیقات در مورد میل جنسی پایین در مردان به ما چه می گوید.

آمار میل جنسی پایین در مردان 

تعداد افرادی که میل جنسی پایین و مشکل دار را گزارش می کنند بسته به تعریف و معیارهای استفاده شده توسط محققان در نوسان است. به عنوان مثال هنگامی که از آنها سوال شد که آیا آنها در ۱۲ ماه گذشته “از دست دادن میل جنسی” را تجربه کرده اند، ۸ درصد از مردان نروژی ۲۲ تا ۶۷ ساله اظهار داشتند که خیلی اوقات. در یک مطالعه بهداشت ملی روی مردان آمریکایی محققان تشخیص دادند که ۱۵ درصد از جمعیت مردان بین ۱۸ تا ۵۹ سال شکایت مداوم از میل جنسی کم داشتند. اگرچه این دو مطالعه نشان می دهد طیف وسیعی از مردان می توانند با میل جنسی پایین  مواجه شوند. یک مقاله با بررسی میزان شیوع میل جنسی پایین در چندین مطالعه و کشورها گزارش داد تقریباً ۱۴ تا ۱۹ درصد مردان به طور منظم میل جنسی پایین را نشان می دهند.

 عوامل میل جنسی پایین در مردان

عوامل بسیاری می تواند در کاهش علاقه مردان به رابطه جنسی نقش داشته باشد. سه موضوعی که مردها به عنوان کاهش تمایل خود تأیید می کردند، رد پسشنهاد جنسی، عدم ارتباط عاطفی با شریک زندگی و بیماری های جسمی یا سلامتی بود. اما مردان لزوماً میل جنسی پایین ناراحت کننده ای ندارند بنابراین چه چیزی منجر به کاهش میل جنسی مسئله دار در مردان می شود؟ مردانی که گزارش میل جنسی پایین را دارند اغلب دلایل بیولوژیکی و پزشکی مانند داروهای خاص و یا پس از یک بیماری جدی و یا عمل جراحی (به عنوان مثال، سرطان پروستات) در مورد آنان وجود دارد. در مطالعه مردان نروژی، سومین دلیل متداول در مورد میل جنسی پایین توسط مردان بیماری ها بود و در مطالعه مربوط به مردان آمریکایی مشکلات سلامتی به عنوان یکی از دو مسئله مرتبط گزارش شده که منجر به میل جنسی کم است. همچنین میل جنسی پایین در مردان مسأله دار به طور منظم پاسخی سازگار به سایر اختلالات جنسی مردان مانند اختلال نعوظ یا انزال زودرس است. اما میل جنسی مردان نیز تحت تأثیر عوامل اجتماعی، رابطه ای و سایر زمینه ها مانند فرزند پروری و استرس زناشویی یا شغلی قرار دارد. این استرس ها نقش مهمی میل جنسی پایین در مردان دارند. در یک مطالعه مردان اظهار داشتند که استرس مهمترین دلیل  میل جنسی پایین در مردان  است، حتی بالاتر از مسائل بهداشتی و بیماری ها. سایر عوامل مرتبط با میل جنسی پایین در مردان شامل نگرش محدود کننده به جنسیت، کمبود افکار وابسته به عشق شهوانی در هنگام برخوردهای جنسی، نگرانی در مورد نعوظ، اندوه و شرم است .

چگونه می توانیم به مردان کمک کنیم؟

این سوال پاسخ پیچیده تری دارد، زیرا بستگی دارد به اینکه در وهله اول چه عواملی باعث ایجاد میل جنسی پایین در مردان می شود. اگر دلایل پزشکی (به عنوان مثال دارو ، بیماری جسمی) وجود داشته باشد، بهتر است با یک پزشک مشورت کنید تا این مسائل به طور مناسب درمان و یا مدیریت شود. با این حال، روانشناسان پیشنهاد می کنند که شرم و پویایی رابطه ای، ممکن است در نهایت باعث شود مردان نتوانند در مورد بسیاری از موارد فوق صحبت کنند، به ویژه در مورد سوء استفاده جنسی، الگوی تحریک غیرمعمول و استفاده از خودارضایی با پورنوگرافی. پیشنهاد می شود که ارتباطات بهتر و شرکای حمایتی می توانند به طور بالقوه تأثیر پایین بودن میل جنسی را کاهش دهند.

آنچه هنوز نمی دانیم

مردان نمی خواهند بپذیرند علاقه آنها به میل جنسی پایین  است، زیرا متأسفانه هنوز این احساس وجود دارد که این امر باعث می شود کمتر “مردانه” به نظر برسند در نتیجه دشوار است که بفهمیم  برای چه تعداد مرد میل جنسی پایین پیش می آید و در مورد میل جنسی پایین خود بحث می کند تا زمانی که پذیرش اجتماعی بیشتری از تغییرات و میل جنسی پایین در مردان وجود نداشته باشد، ممکن است هرگز از میزان واقعی میل جنسی پایین در مردان و یا اینکه چه عواملی منجر به کاهش آن می شود مطلع نشویم. اما حتی با این محدودیت ها واضح است که میل جنسی پایین در مردان وجود دارد و ممکن است شیوع آن بیش از تصور اکثر مردم باشد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن