زوج و خانوادهسلامت جنسی

کاهش میل جنسی زنان چه درمانی دارد

آخرین یافته ها نشان می دهد 50 درصد از زنان از کاهش میل جنسی رنج می برند

 خط سلامت: نازنین صدر: کاهش میل جنسی زنان رایج ترین مسئله در رابطه جنسی زنان است . طبق برخی گزارش ها بیش از ۵۰ درصد زنان اثراتکاهش میل جنسی را تجربه می کنند.

طبقه بندی کاهش میل جنسی زنان

تحقیق جدید که در ژورنال رفتار جنسی منتشر شده است دو دسته از زنان  “مضطرب در همه مسائل ” و “مضطرب جنسی”  را دچار کاهش میل جنسی می داند.

نویسندگان این تحقیق به سرپرستی سیوبان ساترلند از دانشگاه واترلو در کانادا اظهار داشتند: ”  کاهش میل جنسی زنان به دو گروه تقسیم می شود.” “به طور خاص ، گروه مضطرب یعنی افرادی که وقی با یک مسئله روبرو می شوند از جنبه های جنسی و غیرجنسیتی رابطه شان را تحت تاثیر قرار می دهند و این نشان می دهد. در مقابل گروه ناراضی جنسی فقط در حوزه جنسی دچار ناراحتی می شوند.”

برای رسیدن به این نتیجه ، محققان یک نظرسنجی آنلاین از ۵۰۸ زن بزرگسال انجام دادند. محققان از شرکت کنندگان مجموعه ای از اقدامات مرتبط با فعالیت جنسی از جمله اندازه گیری رضایت جنسی ، شاخص کیفیت ازدواج ، مقیاس رتبه بندی تعدیل مجدد اجتماعی ، مقیاس ارتباط جنسی دوگانه و شاخص میل جنسی را انجام دهند. آنها همچنین از شرکت کنندگان خواستند اطلاعات عمومی جمعیتی مانند سن ، قومیت ، وضعیت رابطه جنسی و طول رابطه جنسی را ارائه دهند.

آنها از یک روش آماری به تجزیه و تحلیل پرداختند که در نتیجه آن سه گروه پدید آمد اولین گروه  که محققان آن را گروه ” میانگین میل ” می نامند ، افرادی را توصیف می کند که سطح طبیعی میل جنسی را ابراز می کنند و به طور کلی از روابط جنسی فعلی خود خوشحال هستند. از ۵۰۸ زن مورد بررسی ، ۳۴۲ (۶۷ درصد) در این گروه قرار گرفتند.

گروه دوم ، به نام ” مضطرب در همه مسائل ” ، زنانی را توصیف می کند که ابراز تمایل جنسی کم و رضایت از رابطه جنسی بسیار کمی دارند. نویسندگان اظهار داشتند ، “زنان در این گروه کمترین رتبه بندی را در شاخص میل جنسی داشتند. علاوه بر این ، در این زیرگروه گزارش شده است که رضایت از رابطه جنسی بسیار پایین و کیفیت شاخص ازدواج و رضایت جنسی کمتری در اندازه گیری جهانی رضایت جنسی دیده می شود. ” زنان در این گروه بالاترین میزان استرس زندگی را نیز گزارش کردند . از ۵۰۸ زن مورد بررسی ، ۴۳ نفر (۸ درصد) در این گروه قرار گرفتند.

گروه سوم ، ” مضطرب جنسی ” ، مشابه گروه دوم است ، با این تفاوت که تمایل دارند تقریباً به همان اندازه نارضایتی از رابطه را ابراز نکنند. برای مثال ، امتیازات آنها در شاخص کیفیت ازدواج در محدوده متوسط ​​به پایین قرار دارد. به گفته محققان ، این گروه مشکلات جنسی را تجربه می کنند که “در درجه اول محدود به حوزه جنسی است”. از ۵۰۸ زن مورد بررسی ، ۱۲۳ (۲۴ درصد) در این گروه قرار گرفتند.

محققان معتقدند کار آنها به تبیین تفاوت های ظریف کاهش میل جنسی زنان کمک می کند. به عنوان مثال این احتمال وجود دارد که کاهش میل جنسی زنان در بین گروه مضطرب در همه مسائل به جای سایر مشکلات زندگی ممکن است یک علامت باشد. محققان الگویی از انتساب بیرونی  یعنی سرزنش شریک زندگی را بخاطر نداشتن رضایت جنسی  در این گروه یافتند. به گفته محققان ، این شکل از انتساب به نوعی احساس ناامیدی و اختلاف شدید در رابطه را نشان می دهد . از طرف دیگر زنان در گروه مضطرب جنسی ممکن است دریابند که تجربه آنها با میل جنسی کم منبع دیگری از مشکلات زندگی آنهاست .

نویسندگان نتیجه گیری می کنند ، “نتایج ما نشان می دهد زنان کم تمایل نه تنها از نظر کیفی با زنانی که دارای میل متوسط ​​هستند ، بلکه از لحاظ معناداری نیز از یکدیگر متفاوت هستند. امیدواریم که با روشن کردن تجربیات منحصر به فرد در کاهش میل جنسی زنان ، به اطلاع غنی تری در ارزیابی و درمان برای متخصصانی که روی کاهش میل جنسی زنان کار می کنند کمک کند. ” برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن