سلامت جنسی

نیاز های زنان برای داشتن یک زندگی جنسی شاد و سالم

هماهنگی با لحظه می تواند به زن در آرامش و لذت بردن از رابطه جنسی کمک کند.

خط سلامت: پوریا کبیری: مطالعات نشان داده است که رابطه جنسی می تواند سلامت قلب را بهبود می بخشد و  ایمنی بدن را تقویت می کند . به علاوه ، رابطه های منظم با همسرتان یک رابطه صمیمانه ایجاد می کند  که برای خلق یک رابطه سالم بسیار مهم است  .

بسیاری از زنان انگیزه های جنسی شان  نوسان دارد که ممکن است از مسائل بزرگتری ناشی شود .از برخی جهات ، میل جنسی فشارسنج سلامت کلی است.اگر کسی با میل جنسی کم  رو به رو شود  ، علامتی است که نشان می دهد با موضوع دیگری از نظر عاطفی یا جسمی درگیر است.

خوشایند و ناخوشایندهای اتاق خواب

به گزارش خط سلامت افراد می توانند خواسته های شان  را به شریک زندگی شان منتقل کنند.

تواناییتمرکز بر لحظه

افراد با سبک زندگی پر استرس ، حتی وقتی ترجیح می دهند روی  مسایل عاشقانه تمرکز کنند ، دچار حواس پرتی شدن  طبیعی است اما به خصوص برای  زنان ، تمرکز بر ماندن در لحظه مهم است .بودن در مکانی آرام زمانی که مغز  غیرفعال می شود ،  تحریک و ارگاسم کامل را به دنبال دارد .

علم از این ایده پشتیبانی می کند توانایی بودن در لحظه  به زنان در بهبود زندگی جنسی کمک می کند. مطالعاتی که در سال ۲۰۱۸ در مجله Sex and Marital Therapy منتشر شد ، نشان داد زنانی که مدیتیشن می کردند ، در ارزیابی عملکرد جنسی  میل بالاتری کسب کرده اند.

تصویر بدنی مثبت و اعتماد به نفس جنسی

اگر زن از بدن خود احساس خوبی نداشته باشد ، لذت بردن از رابطه جنسی برای او چالش برانگیز است. مطالعه  منتشر شده  در مجله پزشکی جنسی نشان می دهد تصویر بدن ، از جمله نگرانی های مربوط به وزن ، وضعیت جسمانی، جذابیت جنسی، و افکار در مورد بدن در طول فعالیت جنسی، پیش بینی کننده رضایت جنسی در زنان است. یافته ها حاکی از آن است  زنانی که رضایت جنسی پایینی دارند ممکن است از درمان هایی بهره مند شوند که این جنبه های خاص تصویر بدن را هدف قرار دهند.

مطالعه دیگری که در مجله الکترونیکی جنسیت انسانی منتشر شده است ، نشان داد که تکرار ورزش و آمادگی جسمانی باعث افزایش جذابیت و افزایش سطح انرژی می شود که هر دو باعث می شوند افراد نسبت به خود احساس بهتری داشته باشند.هم برای مردان و هم برای زنان ، تصویر منفی از بدن می تواند مانع ایجاد ارتباط موثرشود و یک عامل مهار کننده در رابطه جنسی باشد. تصویر مثبت از بدن می تواند اعتماد به نفس را افزایش دهد.

  از وضعیت سلامت جنسی شریک زندگی خود آگاهی داشته باشید

در مورد سابقه جنسی شریک زندگی خود نترسید. می توانید چرخش مثبتی در بحث ایجاد کنید ، با گفتن جملاتی مانند: من واقعاً شما را سکسی می دانم و به رابطه با شما علاقه مند هستم. اما برای اینکه کاملاً  لذت ببرم ، می خواهم در مورد تاریخچه جنسی شما آگاهی داشته باشم.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
Need Help? Chat with us