روانشناسی فردی

غم و اندوه ساکنان کره ی زمین پس از کرونا

چرا شیوع کرونا ساکنان کشور های مختلف و مردم کره ی زمین غمگین کرده است؟

خط سلامت: ارشیا محمدی: چرا وقتی یک بیماری شیوع و همه گیری پیدا می کند و غم و اندوه همه مردم را فرا می گیرد و پردازش غم و اندوه دشوار می شود.

به گزارش خط سلامت متخصصان بهداشت سلامت روان در کشور های مختلف پس از بررسی های تخصصی و بهداشتی اتفاق نظر دارند که غم و اندوه پس از بیماری کرونا همه ی کره ی زمین را در خود فرو برده است .

پردازش غم در کرونا

دکتر هایدی هورسلی متخصص آسیب های روحی و سلامت روان در این مورد می گوید: در همه گیری ها به خصوص شیوع کرونا پردازش غم و اندوه دشوار می شود. اتفاقاتی مثل از دست دادن عزیزان، از دست دادن شغل، از دست دادن فرصت ها برای برگزاری جشن ها و نقاط خوشایند زندگی و آیین ها و … برای افراد غیر ممکن شده و افراد احساس محدودیت می کنند.

گروه همسالان

به گزارش گروه ترجمه خط سلامت بر اساس تحقیقات هنگامی که فردی دچار ترومایی مثل کرونا شده است و یک فراگیری همگانی وجود دارد از دو راه امکان کمک وجود دارد یکی پشتیبانی از گروه همسالان که با آن امکان سازگاری تطبیقی به وجود خواهد آورد. وقتی فردی دچار خستگی یا اضطراب شده شروع به انزوا و خاموشی می کند.

راه دوم ایجاد ارتباط با افراد بیشتری است  و این به فردی که احساس انزوا و غم دارد کمک می کند احساس تنهایی نداشته و بداند که همه ی افراد در این مشکلات مثل او هستند و بالاخره راهی برای عبور وجود خواهد داشت. احساس تنها بودن غم و استیصال را به وجود می آورد ولی وقتی افراد بدانند گروهی درگیر یک موضوع مشترک هستند امید بیشتری به یافتن راه برای خروج از مشکل خواهد بود..برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن