مثبت اندیشی

نشانه های هشدار دهنده ی کاهش هورمون شادی

سروتونین با شادی مرتبط است. و در صورت کاهش ترشح سروتونین افراد از افسردگی، اضطراب و دردهای جسمانی رنج خواهند برد.

خط سلامت:مینو کیا: سروتونین یک نوروترنسمیتر است که نقش موثری بر عملکرد روانی و جسمانی دارد و در صورتی که ترشح آن کاهش یابد، فرد با نشانه های افسردگی و اضطراب مواجه می شود.

به گزارش خط سلامت کاهش ترشح سروتونین در بدن باعث می شود که فرد نشانه های جسمانی مختلفی را بروز دهد.

سروتونین و مشکلات جسمانی:

به گزارش خط سلامت متخصصان بر اساس پژوهش های صورت گرفته می گویند: افرادی که با کاهش سروتونین مواجه هستند، با پنج نشانه ی جسمانی رو به رو می شوند. در زیر به بررسی این نشانه های می پردازیم.

سروتونین و خستگی:

کاهش سروتونین در بدن فرد را دچار احساس خستگی مفرط و ضعف عضلانی می کند. این افراد علاوه بر اینکه از انرژی کافی برخوردار نیستند، زودتر از افراد دیگر سرما خورده و دیرتر تیز بهبود پیدا می کنند.

سروتونین و دردهای گوارشی:

به گزارش خط سلامت کاهش سروتونین تاثیر مستقیمی بر سیستم گوارشی دارد و به گونه ای که افرادی که دچار کاه۹ش سروتونین هستند اغلب دچار کاهش انقباضات عضلانی می شوند زیرا کاهش سروتونین روی میزان کلسیم جذب شده تاثیر می گذارد. بنابراین این افراد دچار کندی و سنگینی در سیستم گوارشی خواهند بود. همچنین کاهش سروتونین باعث می شود که عملکرد روده ها نیز دچار اختلال شود و فرد به سندرم روده ی تحریک پذیر مبتلا باشد.

سروتونین و تغییر مزه:

به گزارش خط سلامت اگر تمایل به غذا های شور پیدا کرده اید، ممکن است در واقع با کاهش سروتونین بدن مواجه هستید و بد اخلاقی های زیاد در کنار علائم گفته شده در بالا همه چراغ خطر هایی هستند که از کاهش سروتونین در بدن خبر می دهد.

سروتونین و مشکلات روحی:

به گزارش خط سلامت علاوه بر مشکلات جسمانی گفته شده، کاهش سروتونین بر روح و روان افراد تاثیرات منفی متعددی را بر جا خواهد گذاشت.

سروتونین و خواب:

ریتم خواب در افرادی که با کاهش سروتونین مواجه هستند به هم می ریزد. این افراد بیشتر ترجیح می دهند که روز ها در خواب و شب ها بیدار باشند. این مساله در افراد مبتلا به افسردگی نیز دیده می شود یعنی افراد افسرده دچار تغییر در ساعت بیولوژیکی بدن شان به خاطر کاهش ترشح سروتونین شده اند.

سروتونین و افسردگی:

وقتی افراد به افسردگی مبتلا می شوند با نشانه های بی لذتی، کاهش شادمانی و تغییراتی در خلق و خو رو به رو هستند. بین افسردگی و سرونونین در پژوهش های صورت گرفته رابطه ی مستقیمی وجود دارد که در افسردگی های شدید با تجویز دارو جبران می شود.

سروتونین و اضطراب:

افرادی که با کاهش سروتونین مواجه هستند از احساس درد و اضطراب و آشفتگی رنج می برند. پژوهشگران معتقدند اضطراب با کاهش سروتونین مرتبط است. بنابراین در مواردی که فرد مضطرب است کمبود سروتونین باید مورد بررسی قرار گیرد.

سروتونین و حافظه:

خستگی های روحی و روانی و کاهش تمرکر و یاد گیری با سروتونین مرتبط است. افراد افسرده نیز معمولا از کمبود تمرکز رنج می برند و گاهی می گویند که ناچار اند یک کار را چند بار انجام دهند و هر بار نیز از توجه کافی برخوردار نیستند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن