دسته‌بندی نشده

۴ مرحله مرگ عاطفی در زندگی زناشوئی

مرگ

خط سلامت: مرگ عاطفی مهم ترین اتفاقی است که به مرگ یک رابطه ی مشترک و زناشوئی منجر می شود و پس از آن است که دیگر زندگی زناشوئی رنگ و بو ی قبل را نخواهد داشت.

به گزارش خط سلامت روان شناسان برای مرگ عاطفی چهار مرحله را نام برده اند.

مخالفت:

به گزارش خط سلامت به جرات می توان گفت تعداد تعاملات و بده بستان هایی که در یک رابطه ی جنسی وجود دارد، در هیچ رابطه ی دیگری تجربه نمی شود. پس طبیعی است که زن و شوهر ها با هم اختلاف نظر و مخالفت داشته باشند، نکته ی مهم  در این رابطه آن است که مخالفت های کوچک تان را مطرح کنید زیرا بیان نکردن مخالفت های کوچک رنجش ها و عصبانیت ها را به دنبال خواهد داشت که از عوامل مرگ عاطفی در رابطه خواهد بود.

سرزنش و خشم:

خشم ها و سرزنش ها وقتی شروع می شوند، رابطه را به سمت نا پایداری خواهند کشانید زیرا در این زمان همسر دیگر شروع به نشان دادن عکس العمل ها خواهد کرد. در این مواقع یک موضوع کوچک، یک جنگ بزرگ را به دنبال خواهد آورد. روان شناسان در این جنگ ها می دانند که سر نخ اصلی را باید در جای دیگری جست و جو کنند. اگر همسران نتوانند در این مرحله آتش بس داده و عوامل را به درستی شناسایی کنند، به فاز سوم وارد خواهند شد.

طرد کردن:

دعوا های مفصل و بزن بکوب های زیاد، سر انجام باعث بیرون زدن از زندگی خواهد شد و زوجین برای بار اول از خانه خارج خواهند شد. بی اعتنایی جای توجه را خواهد گرفت و در این مرحله آنان به قلب مرگ عاطفی پای گذاشته اند. در این دوره اختلافات آن قدر اوج گرفته که نفس های رابطه ی عاطفی به شماره افتاده است.

اگر هیچ کدام کاری نکنند، مرگ رابطه ی عاطفی حتمی و پای به فاز آخر گذاشته اند.

کرختی عاطفی:

کرختی عاطفی و بی حسی در واقع آخرین فاز از رابطه است. زن و مرد دیگر در برابر هم حتی احساسات منفی را تجربه نمی کنند و احساسات مثبت و منفی به بخش سرکوبی رسیده و هر دو بی تفاوت شده اند. از دید دیگران انگار در این زندگی همه چیز خوب و مرتب است چون کسی از دیگری ایراد نمی گیرد و اعتراضی ندارد.

در این مرحله هر کدام از زن و شوهران برای خود زندگی می کنند و سایه ی مرگ عاطفی بر زندگی به فرزندان و دو همسر صدمه ی زیادی وارد خواهد کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن