روانشناسی فردی

دو شیوه برای بدبخت کردن خود

دو رفتار متداول که افراد نمی دانند با آن به سمت بدبختی سوق داده می شوند

خط سلامت : بدبخت کردن خود با دو شیوه امکان پذیر است. شاید خواندن این جمله برای خیلی از افراد عجیب به نظر برسد، ولی زیاد تعجب نکنید خیلی از افراد این دو شیوه را در زندگی شان به کار می بندند بی آنکه بدانند، باعث بدبختی آنان خواهد شد.

به گزارش خط سلامت دن گرین برگ در مورد این شیوه می گوید: دو تمرین ساده وجود دارد که گروه زیادی از افراد دائما در حال تکرار و تمرین آن هستند و بر اثر این تلاش های نادرست به نوعی سمت بدبختی خود را سوق می دهند.

به گفته دن گرین برگ افرادی که دائما ویژگی ظاهری و بدنی شان را مثل قد، وزن، رنگ پوست، مو و …. با افرادی که جذاب هستند و به لحاظ استاندارد در سطح بالایی قرار دارند، مقایسه می کنند، در واقع خود را به سمت بدبختی و هولناکی سوق می دهند چون ویژگی های ظاهری و جسمانی چیزی نیستند که انتخاب آن به دست افراد بوده و به عبارت دیگر باید گفت که دست نیافتنی هستند.

وی در مورد دومین ویژگی می گوید: مقایسه کردن بین موفقیت های دیگران و نرسیدن های خود نیز نتیجه ای به جز بدبختی عاید افراد نخواهد کرد . تنها باعث می شود که آنها تمام انرژی و سرمایه ی روانی خود را صرف این ابهامات و نداشته ها کنند.

به گزارش خط سلامت روان شناسان معتقدند آسیب هایی که از مقایسه کردن افراد با هم ایجاد می شود، غیر قابل جبران است و نه تنها باعث ایجاد انگیزه و پیشرفت نمی شود، بلکه فرد همان میزان انرژی و توانی را هم که دارد از دست خواهد داد. بی ارزشی هایی که به دنبال مقایسه کردن بین روابط فردی|، زوجی، شغلی، ثروت و … به وجود می آید، احساس بدبختی را جایگزین شکوفایی و تلاش خواهد کرد.

اگر می خواهید احساس بدبختی نکنید و به سوی پیشرفت و جلو حرکت کنید، مقایسه را کنار بگذارید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن