زوج و خانواده

چقدر با فرزندان حرف بزنیم/ به ۴۹دقیقه هم صحبتی رسیده ایم

ارتباط کلامی و هم صحبتی با فرزندان بسیاری از آسیب های روحی روانی را کاهش می دهد

خط سلامت: چقدر در طول روز بهتر است با فرزندان حرف بزنیم و فرمول و زمانبندی حرف زدن با فرزندان چقدر باید باشد؟ این سوال اغلب والدین است.

به گزارش خط سلامت پژوهش های صورت گرفته در خصوص ارتباط کلامی اعضای خانواده نشان می دهد که با زندگی شهر نشینی ارتباط کلامی بین اعضای خانواده به شدت کاهش یافته است و این مساله سلامت خانواده را تهدید می کند.

کاهش های رنج آور

به گزارش خبرنگار خط سلامت در پژوهشی که از والدین شاغل انجام شد معلوم شد که بیش از ۴ هزار والد شاغل برای پر کردن خلا نبودن خود در کنار فرزندان، اسباب بازی الکترونیکی را جایگزین می کنند و به این علت در روزهای تعطیل کودکان دیگر علاقه ای به گفتگو با والدین ندارند.

این پژوهش نشان می دهد که هم صحبتی با فرزندان به ۴۹دقیقه در طول روز رسیده است. این مساله باعث بروز مشکلات روحی و روانی در فرزندان خواهد شد.

دورهمی های کمرنگ

این گزارش حاکی است این روند دور ماندن اعضای خانواده از هم و کاهش هم صحبتی و گذراندن فعالیت های مشترک با هم در بین خانواده در ۷۰درصد موارد به گونه ای است که آنها حتی غذا خوردن شان از هم جداگانه صورت می گیرد و رفتن به مهمانی و بودن در جمع های فامیلی و دوستانه نیز کمرنگ شده است.

افزایش مشکلات روحی

به گزارش خط سلامت آمار ارائه شده از سوی پژوهش های روان شناسی حکایت از این حقیقت تلخ دارد که کودکان و نوجوانان رنج بسیاری از تنهایی تجربه کرده و درد زیادی از این مساله می کشند. آنان در ترس هایی که با آن خود را مواجه می بینند، به شدت گرفتار شده و با آن دست و پنجه نرم می کنند.

راهکار

به گزارش خط سلامت متخصصان روان شناس توصیه می کنند که اگرچه مشکلات اقتصادی و زندگی شهرنشینی و تغییر روابط اجتماعی و جایگاه شغلی را نمی توان نادیده گرفت ولی هرفردی پس از ازدواج باید زندگی را از زاویه ی دیگری ببیند و متوجه مسئولیت های جدید خود باشد.

یک سویه نگری مشکلی را حل نمی کند. بنابراین همسران شاغل و والدین می توانند با یک برنامه ریزی به صورت همه جانبه سبک زندگی خود را تغییر داده و مشکلات سردی روابط خانوادگی را کاهش دهند.

زمانی که ارتباط کلامی افزایش یابد، انرژی زائد الوصفی بین اعضای خانواده ایجاد خواهد شد که آنان را به افزایش ارتباط رهنمون خواهد کرد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن