روانشناسی فردینوتیفیکیشن

4 فایده اوریگامی بر سلامت روان

خط سلامت: اوریگامی در سراسر جهان، یک هنر محبوب است که معمولاً در فعالیت های کودکان مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی دیده می شود.

به گزارش خط سلامت اوریگامی به کودکان کمک می کند، خویشتن داری، صبر و مهارت های فضایی را توسعه دهند و همچنین حافظه و تمرکز را تقویت می کند.

فواید اوریگامی

اوریگامی، علاوه بر اینکه نوعی تمرین مهارت دستی در کودکان محسوب می شود، برای ارتقای سلامت روان هم فوایدی دارد. برخی تاثیرات مثبت اوریگامی عبارت است از:

افزایش تمرکز

آگاهی از آنچه در لحظه اتفاق می افتد، تمرکز را افزایش می دهد. اوریگامی به عنوان ابزاری برای کودکان در جهت توسعه مهارت های فضایی، یادگیری ریاضیات، اصلاح مهارت ها، هماهنگی چشم و دست و همچنین بهبود تمرکز مورد مطالعه قرار گرفته است. نتایج مطالعات مختلف نشان داده شده است اوریگامی تجسم فضایی و مهارت های ریاضی را در دانش آموزان دبیرستانی بهبود می بخشد. همچنین اوریگامی، برای آموزش ریاضیات به کودکان با نیازهای ویژه، بهبود توجه در کودکان مبتلا به اختلال کمبود توجه مفید است.

کاهش قضاوت و کمال گرایی

اگر در مهارت ظریف و زیبای اوریگامی مبتدی هستید، ممکن است خلق مدل های پیچیده دشوار به نظر برسند. مهم است یاد بگیرید، قضاوت را کنار بگذارید و به خود برای یادگیری و تمرین این مهارت زمان بدهید.

اوریگامی مانند یوگا یا مدیتیشن، انتقاد از خود را کاهش می دهد و این کلید کاهش کمال‌گرایی است.

افزایش شادی

اوریگامی فقط یک مهارت یا سرگرمی انفرادی نیست؛ بلکه شما می توانید، سازه خود را به کسی که به او اهمیت می‌دهید، هدیه کنید. اوریگامی به عنوان یک هدیه، تخیل و احساس شادی کودکان را افزایش می دهد، زیرا تبدیل یک تکه کاغذ صاف به یک مدل سه بعدی، برای کودکان مانند جادو است.

به یاد داشته باشید جدا از زیبایی طرح های اوریگامی، استفاده از آن به عنوان هدیه، از آنجا که تلاش فردی و ذوق هنری شما را می رساند، می تواند منجر به خلق احساسات مثبت در طرف مقابل شود.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن