زوج و خانوادهنوتیفیکیشن

با یک سوال ساده ویژگی شخصیت فرد مقابل را بشناسید

خط سلامت: از روی ترتیب تولد می توانید تا حد زیادی فرد مقابل تان را به لحاظ ویژگی شخصیتی پیش بینی کنید. پیش بینی ویژگی های شخصیتی از روی ترتیب تولد، یکی از جالب ترین پژوهش های انجام گرفته در حوزه روانشناسی است.

به گزارش خط سلامت برخی پژوهش ها نشان می دهد، ترتیب تولد یک فرد، شرایطی را در دوران کودکی او رقم می زند که به طور بالقوه می‌تواند بر ویژگی‌های شخصیتی تاثیر داشته باشد.

ترتیب تولد و ویژگی های شخصیتی

پدر و مادر ها معمولاً بعد از تولد اولین فرزند نگرش های متفاوتی نسبت به تربیت فرزندان پرورش می دهند. قرار گرفتن فرزندان در معرض نگرش جدید والدین، شرایط کودکی منحصر به فردی را برای آنها به وجود می آورد که به ویژگی‌های شخصیتی آنها تاثیر می گذارد.

فرزند اول

فرزندان اول برای مدتی پیش از تولد خواهران و برادران خود طعم کانون توجه بودن را چشیده اند. فرزندان اول معمولاً در طول زندگی، به دنبال کسب قدرت هستند و تمایل بالایی به رقابت دارند، چرا که به طور ناخودآگاه به دنبال یافتن آن توجه و برتری هستند که در دوران کودکی داشتند. فرزندان اول نسبت به خواهران و برادران کوچکتر خود در تصمیم گیری منطقی ترند. آن ها معمولاً وظیفه شناس و محافظه کار هستند.

فرزند دوم

فرزندان دوم معمولاً نسبت به آینده خوشبین هستند و همواره یک الگو به نام خواهر یا برادر بزرگتر در زندگی خود دارند. اگر خواهر و برادربزرگ تر، از طرف فرزند دوم مورد رقابت قرار بگیرد باعث شوند او تمام تلاش خود را بکند تا به فرزند اول برسد و حتی از او در جنبه‌های مختلف پیشی بگیرد؛ در اینجا اهمیت تربیت مناسب فرزند اول شناخته می شود چرا که فرزند اول با رفتار خود به عنوان الگویی برای فرزند دوم عمل می کند. در صورتی که فرزند اول، درس خوان باشد به احتمال بیشتری خواهر و برادر کوچکترش سعی می کنند درس بخوانند تا بتوانند با او رقابت کند.

فرزند آخر

فرزند آخر برای مدت طولانی تا وقتی بزرگ شود مورد توجه خانواده قرار دارد. فرزندان آخر معمولا در رقابت با خواهر و برادران بزرگتر خود قرار ندارند و همین ممکن است باعث شود چندان تلاش نکنند و همواره تمایل داشته باشند دیگران برای آنها تصمیم بگیرند و از آنها مراقبت کنند.

طیف وسیعی از متغیرها به طور بالقوه می‌تواند بر ویژگی‌های شخصیتی تاثیر بگذارد که ترتیب تولد یکی از آنان است. تحقیقات در زمینه تاثیر ترتیب تولد بر ویژگی‌های شخصیتی همچنان ادامه دارد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن