زوج و خانوادهنوتیفیکیشن

بوسیدن نوزادان ممنوع ! / فرمول در آغوش گرفتن نوزادان

خط سلامت: نوزادان بسیار دوست داشتنی هستند. ابعاد کوچک و گونه های برجسته آن ها، مقامت در برابر بوسیدن آن ها را غیر ممکن می کند.

به گزارش خط سلامت مهم است که هنگام نزدیک شدن به نوزادان و بوسیدن آن ها احتیاط کنید. بوسیدن نوزاد می تواند برای سیستم ایمنی نابالغ آنها خطرناک باشد.

بوسیدن برای نوزادان چه عوارضی دارد؟

به گزارش محققان ویروس سنسیشیال تنفسی، یک ویروس تنفسی بسیار مسری است که در اثر تماس فیزیکی با فرد ناقل ویروس منقل می شود و بوسیدن راهی آسان برای انتشار آن است. نوزادان شش ماهه یا کمتر به ویژه در معرض ابتلا به علائم شدید ناشی از این ویروس تنفسی هستند. این ویروس تنفسی در موارد شدید می تواند منجر به عوارضی مانند ذات الریه و التهاب تنفسی شود.

چگونه عوارض ناشی از بوسیدن کودکان را کاهش دهیم؟

یکی از بهترین راه ها برای ایمن نگه داشتن نوزادان از این ویروس تنفسی، دور نگه داشتن آن ها از افراد بیمار و شستن مکرر دست ها به خصوص قبل از در آغوش گرفتن نوزاد است.

متخصص اطفال می گویند: انتشار عفونت از طریق بوسیدن به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند جایی از بدن کودک که بوسیده می شود؛ به طور کلی نزدیک دهان یا بینی نوزاد، همچنین بوسیدن انگشتان او احتمال آسیب را افزایش می دهد زیرا نوزادان ممکن است انگشتان خود را بمکند. بوسیدن پای نوزاد کمترین خطر را دارد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن