روانشناسی فردینوتیفیکیشن

افراد با این ویژگی روانی زبان حیوانات را می فهمند

خط سلامت: همدلی انسانی ما را در درک صداهای حیوانات بهتر می کند.

به گزارش خط سلامت افرادی که امتیاز بالاتری برای ویژگی های همدلی دارند، بهتر می توانند صداهای احساسی حیوانات را درک و رمزگشایی کنند.

تست های همدلی

بر اساس مطالعه جدید ، کسانی که در تست های همدلی انسانی خوب عمل می کنند، در رمزگشایی صداهای احساسی حیوانات نیز به میزان قابل توجهی بهتر عمل می کنند.

نتایج نشان می‌دهد بر اساس صدای حیوانان بخصوص پستانداران انسان‌ها، می‌توانند تعیین کنند که آیا حیوانی تحت استرس (یا هیجان‌زده) است یا نه و آیا احساسات مثبت یا منفی را ابراز می‌کند. این در مورد تعدادی از پستانداران مختلف صدق می کند.

الودی بریفرمی گوید: همچنین می توانیم ببینیم که توانایی ما در تفسیر صداها به عوامل مختلفی مانند سن، شناخت نزدیک از حیوانات و از همه مهمتر، میزان همدلی ما با افراد دیگر بستگی دارد.

شدت احساسات

این اولین باری است که بسیاری از صداهای حیوانات مختلف، هم از نظر برانگیختگی (یعنی استرس/هیجان) و هم از نظر ظرفیت (یعنی بار احساسات مثبت در مقابل منفی) روی انسان آزمایش می‌شود.

به گفته الودی بریفرما در خانواده پستانداران در مورد نحوه ابراز شدت احساسات مان (یعنی برانگیختگی) ویژگی های مشترکی داریم به طور کلی، صداهای با فرکانس بالاتر (علاوه بر ویژگی های دیگر) اغلب نشانه ای از برانگیختگی بالاتر و صداهای با فرکانس پایین تر نشانه ای از پایین بودن هستند. اگر یک آزمودنی از همان استانداردی برای تفسیر صداهای حیوانات استفاده کند که برای درک یک انسان از آن استفاده می کند، اغلب درست است. این محقق توضیح می‌دهد که ما برانگیختگی را شبیه‌تر از ظرفیت بیان می‌کنیم، زیرا با مسیرهای استرس مرتبط است، که از نظر تکاملی در پستانداران به خوبی حفظ می‌شوند.

احساسات واکنش‌های شدید و کوتاه‌مدتی هستند که در پاسخ به برخی محرک‌های داخلی یا خارجی ایجاد می‌شوند.

ظرفیت عاطفی

سپس ظرفیت عاطفی با استفاده از شاخص های رفتاری شرح داده شده در ادبیات تحقیق تأیید شد. برانگیختگی عاطفی بر اساس ضربان قلب حیوانات اهلی و حرکت (شاخص رفتاری خوب برانگیختگی) در گونه‌های وحشی ارزیابی شد.

محققان چندین ویژگی جمعیت شناختی را مورد مطالعه قرار دادند که می تواند بر توانایی تفسیر صدای حیوانات تأثیر بگذارد.

کار با حیوانات

محققان عامل تعیین کننده ای را در گروه آزمایش کنندگان مشاهده کردند که در کار با حیوانات تعامل دارند.

سن

نتایج یک تفاوت واضح را نشان می دهد. افراد زیر 20 سال عملکرد بدتری دارند، افراد 20 تا 29 ساله در این آزمایش بهترین هستند و توانایی رمزگشایی صداهای حیوانات با افزایش سن به طور پیوسته کاهش می یابد.

همدلی

محققان از این که نتایج خوب در آزمایش همدلی نسبت به انسان ها نیز نتایج قابل توجهی بهتری را با صداهای حیوانات به همراه داشت شگفت زده شدند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن