روانشناسی فردینوتیفیکیشن

این 4 مشکل روانی از اهمال کاری جدانشدنی است

خط سلامت: اهمال کاری با سلامت روانی و جسمی ضعیف مرتبط است.

به گزارش خط سلامت به تعویق انداختن کار و اهمال کاری با افزایش اضطراب، استرس، درد، شیوه زندگی ناسالم و تأخیر در جستجوی کمک برای مشکلات سلامت عمومی مرتبط است.

اهمال کاری و سبک زندگی ناسالم

دانشجویان دانشگاه آزادی زیادی دارند، اما ساختار چندانی ندارند. این می تواند برای کسانی که عادت به تعلل می کنند بد باشد. مطالعات نشان داده اند حداقل نیمی از دانشجویان دانشگاه تا حدی کارها را به تعویق می اندازند که به طور بالقوه برای تحصیل آنها مضر است، اما این ممکن است تنها نتیجه منفی به تعویق انداختن کارها و اهمال کاری به دفعه بعدی نباشد. مطالعات ارتباط بین اهمال کاری و  سلامت ضعیف روانی پیدا کرده اند. این با سطوح بالاتر استرس، سبک زندگی ناسالم و تاخیر در مراجعه به پزشک همراه است.

اهمال کاری و سلامت ضعیف روانی

آیا به اهمال کاری و تعویق انداختن کار به دلیل اینکه مردم شروع یک رژیم ورزشی جدید را به تعویق می اندازند یا برای یک مشکل سلامتی به پزشک مراجعه می کنند، سلامت جسمی و روانی ضعیفی ایجاد می کند؟ یا علت دیگری دارد مثلاً آیا سلامت جسمانی ضعیف باعث می‌شود که افراد به دلیل نداشتن انرژی برای انجام کار، کار را به تعویق بیندازند؟

برای حل این معما، ما یک مطالعه طولی انجام دادیم یعنی مطالعه ای که افراد را برای مدتی دنبال می کرد و در نقاط مختلف مطالعه اندازه گیری می کرد. ما 3525 دانشجو را از 8 دانشگاه در استکهلم و اطراف آن جذب کردیم و از آنها خواستیم که هر سه ماه یکبار به مدت یک سال پرسشنامه تکمیل کنند.

اهمال کاری و سلامت روانی و جسمی

مطالعه، با هدف بررسی اینکه آیا دانش‌آموزانی که کار را به تعویق می‌اندازند و اهمال کاری دارند در معرض خطر بالاتری از سلامت روانی و جسمی هستند یا خیر، انجام شد.

برای درک اینکه چگونه اهمال کاری با پیامدهای سلامت بعدی مرتبط است، دانش آموزانی که تمایل بیشتری به اهمال کاری داشتند در شروع مطالعه با دانش آموزانی که تمایل کمتری داشتند مقایسه شدند. نتایج نشان داد که سطوح بالاتر اهمال کاری با علائم افسردگی، اضطراب و استرس 9 ماه بعد تا حدودی همراه بود.

دانش‌آموزانی که سطوح بالاتری از اهمال‌کاری داشتند نیز بیشتر احتمال داشت درد ناتوان‌کننده در شانه‌ها یا بازوها (یا هر دو)، کیفیت خواب بدتر، تنهایی بیشتر و مشکلات مالی بیشتر را گزارش کنند. این ارتباط‌ها حتی زمانی که ما عوامل دیگری را که می‌توانند بر این ارتباط تأثیر بگذارند مانند سن، جنسیت، سطح تحصیلات والدین و تشخیص‌های فیزیکی و روانی قبلی در نظر بگیریم، باقی ماندند.

اگرچه هیچ پیامد سلامتی خاصی به طور قوی با اهمال کاری مرتبط نبود، نتایج نشان می‌دهد به تعویق انداختن کار و اهمال کاری ممکن است برای طیف وسیعی از پیامدهای سلامتی، از جمله مشکلات سلامت روان، درد ناتوان‌کننده و سبک زندگی ناسالم اهمیت داشته باشد.

همانطور که در بالا ذکر شد، در مطالعات قبلی، شرکت‌کنندگان فقط در یک مقطع زمانی مورد ارزیابی قرار گرفتند، و این امر باعث می‌شود که تشخیص این که کدام یک از شرایط اول بوده است دشوار است: اهمال کاری یا سلامت ضعیف.

خبرهای خوبی برای کسانی که عادت به تعلل می کنند وجود دارد. آزمایشات بالینی نشان داده است که درمان شناختی رفتاری در کاهش اهمال کاری مؤثر است.

اهمال کاری و مدیریت عوامل حواس‌پرتی

این درمان به فرد کمک می‌کند تا با تقسیم اهداف بلندمدت به اهداف کوتاه‌مدت، مدیریت عوامل حواس‌پرتی (مانند خاموش کردن تلفن‌های همراه) و تمرکز روی یک کار، علی‌رغم تجربه احساسات منفی، بر اهمال‌کاری غلبه کند.

این امر مستلزم کمی تلاش است، بنابراین کاری نیست که فرد بتواند ضرب الاجل انجام دهد، اما حتی تغییرات کوچک نیز می تواند تأثیر زیادی داشته باشد. می توانید خودتان آن را امتحان کنید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن