مثبت اندیشینوتیفیکیشن

بدون دارو استرس را درمان کنید / این راهکار بی نظیر را امتحان کنید!

خط سلامت: قدردانی، پاسخ فشار خون را بخاطر استرس کاهش و نشان می دهد قدردانی یک اثر بافری منحصر به فرد در برابر واکنش ها به استرس روانی و بهبودی از آن دارد.

به گزارش خط سلامت محققان دانشگاه‌های ایرلند مطالعه‌ای را با ۶۸ بزرگسال انجام دادند و دریافتند قدردانی یک اثر مهارکننده استرس منحصر به فرد بر واکنش‌ها و بهبودی پس از استرس روان‌شناختی حاد دارد که می‌تواند به بهبود سلامت قلبی عروقی کمک کند.

قدردانی و استرس

با علم به اینکه استرس بر انسان تأثیر می گذارد و برسلامت و تندرستی تأثیر می گذارد یعنی باعث افزایش فشارخون و افزایش عوارض قلبی عروقی و بیماری های عروق کرونر قلب می شود، مهم است که واکنش های خود را نسبت به استرس بدانیم و دریابیم که آیا عواملی وجود دارد که باعث می شود نقش های کلیدی مهار استرس را ایفا کند.

برایان لیوی، برندا اچ. اوکانل و دیردر اوشی در مقاله «قدردانی، تأثیر بر تعادل و بافر استرس بررسی منحنی رشد پاسخ‌های قلبی عروقی به یک کار استرس آزمایشگاهی» که در مجله روان‌شناسی منتشر شد پیشنهاد می‌کند اگرچه تحقیقات قبلی نشان می‌دهد که قدردانی و تعادل عاطفه نقش‌های کلیدی بافرکننده استرس را بازی می‌کنند، تا به امروز اطلاعات کمی در مورد تأثیر این متغیرها بر بهبود قلبی عروقی از استرس روان‌شناختی حاد وجود داشته است.

این تمرکز مطالعه توسط محققان دانشگاه‌های ایرلند بود، آنها همچنین به دنبال یافتن این موضوع بودند که آیا تعادل تأثیر، رابطه بین قدردانی و واکنش‌های قلبی عروقی به استرس حاد روان‌شناختی را تعدیل می‌کند یا خیر.

قدردانی و فشار خون

نتایج نشان داد حالت قدردانی پاسخ‌های فشار خون پایین‌تری را در طول دوره تست استرس پیش‌بینی می‌کند، به این معنی که حالت قدردانی یک اثر بافر استرس منحصر به فرد بر واکنش‌ها به استرس روان‌شناختی حاد و بهبودی پس از آن دارد. همچنین مشخص شد تعادل عاطفی تأثیرات قدردانی را تقویت می کند.

قدردانی و سلامت قلبی عروقی

این یافته ها سودمندی بالینی دارند زیرا قدردانی و سپاسگزاری می تواند به رفاه کمک کند به عنوان مثال تحقیقات قبلی نشان داده است چگونه بیماران قلبی که از سپاسگزاری استفاده می کنند، نتایج قلبی عروقی بهتری نسبت به کسانی که این کار را نمی کنند دارند قدردانی ممکن است یک مداخله مفید برای بهبود سلامت قلبی عروقی ما باشد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن