روانشناسی فردینوتیفیکیشن

افسردگی را به فراموشی بسپارید / این شیوه را امتحان کنید !

خط سلامت: دارویی که دوپامین را افزایش می دهد می تواند اثرات التهاب روی مغز در افسردگی را معکوس کند.

به گزارش خط سلامت لوودوپا، دارویی که معمولاً برای درمان بیماری پارکینسون تجویز می‌شود و دوپامین را در مغز افزایش می‌دهد، اثرات التهاب عصبی بر سیستم پاداش را معکوس می‌کند و علائم مرتبط با افسردگی را بهبود می‌بخشد.

پاداش معکوس مغز

مطالعه دانشگاه اموری نشان می‌دهد لوودوپا، دارویی که دوپامین را در مغز افزایش می‌دهد، می‌تواند اثرات التهاب را بر مدار پاداش مغز معکوس کند و در نهایت علائم افسردگی را بهبود بخشد.

آزمایشگاه‌های متعددی در سراسر جهان نشان داده‌اند ه التهاب با تأثیر بر مسیرهای پاداش مغز باعث کاهش انگیزه می‌شود که یکی از علائم اصلی افسردگی است.

تحقیقات قبلی اثرات التهاب روی مغز را با کاهش ترشح دوپامین، یک انتقال‌دهنده عصبی شیمیایی که انگیزه و فعالیت حرکتی را تنظیم می‌کند، در جسم مخطط شکمی مرتبط دانسته است.

بیماران افسرده با التهاب بالا

جنیفر سی فلگر، محقق اصلی و نویسنده ارشد، دکتر می‌گوید: یافته های مطالعه به دو دلیل حیاتی است. اول، آنها پیشنهاد می کنند که بیماران افسرده با التهاب بالا ممکن است به طور خاص به داروهایی که دوپامین را افزایش می دهند پاسخ دهند.

این یافته‌ها همچنین شواهد بیشتری ارائه می‌دهند که اتصال عملکردی در مدار پاداش ممکن است به عنوان یک نشانگر زیستی مغزی قابل اعتماد برای اثرات التهاب بر مغز عمل کند.

علاوه بر این، از آنجا که اثر لوودوپا مختص بیماران افسرده با التهاب بالاتر بود، این اتصال عملکردی ممکن است برای ارزیابی پاسخدهی مغز به درمان‌های جدید که ممکن است در مطالعات و کارآزمایی‌های بالینی آینده برای این زیرگروه از بیماران افسرده مورد هدف قرار گیرند، استفاده شود.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن