روانشناسی فردینوتیفیکیشن

با این کار بر وسوسه نوشیدن الکل غلبه کنید ! / جایگزین ها را بشناسید

خط سلامت: داشتن احساس هدف در زندگی باعث کاهش نوشیدن الکل و وسوسه افراط در نوشیدن الکل می‌شود.

به گزارش خط سلامت نوشیدن الکل رایج شده است و در نتیجه، جوانان را در معرض خطر طیف وسیعی از مسائل بهداشتی، از بیماری های قلبی عروقی تا سرطان قرار می دهد. روز به روز، دانشجویان با نشانه هایی برای نوشیدن الکل قرار دارند، چه هنگام دیدن یک گروه از دوستان در یک مهمانی یا جشن گرفتن بعد از امتحان یا به صورت فردی نوشیدن افراطی یک خطر است.

نشانه های میل به الکل و نوشیدن الکل

محققان دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه کلمبیا و کالج دارتموث با استفاده از فناوری اسکن MRI عملکردی (fMRI)، رابطه بین این نشانه‌ها، میل به الکل و مصرف الکل را بررسی کردند. آنها دریافتند داشتن یک حس قوی برای هدف در زندگی، وسوسه نوشیدن الکل را تا حد زیادی در میان برخی از افرادی که در فضای اجتماعی و جمع دوستان الکل می نوشند کاهش می‌دهد.

این مطالعه که در  مجله اعتیاد منتشر شده است، با عنوان “هدف در زندگی، واکنش عصبی پس از نوشیدن الکل و نوشیدن الکل بصورت روزانه در مصرف کنندگان اجتماعی” عنوان شده است.

چرا هدف در زندگی؟

نویسنده اصلی، یونا کانگ، مدیر تحقیقات آزمایشگاه علوم اعصاب ارتباطات در دانشکده ارتباطات آننبرگ پن، عمیقاً به تأثیر هدف در زندگی بر سلامتی علاقه مند است.

تحقیقات قبلی او نشان داده است داشتن یک هدف قوی – این احساس که زندگی شما توسط ارزش‌ها و اهداف معنادار شخصی هدایت می‌شود – با بسیاری از مزایای سلامتی، از جمله کاهش تنهایی و کاهش تلاش‌های لازم برای انجام آن مرتبط است.

انتخاب های سالم

افرادی که مغزشان با دیدن نشانه های الکل فعالیت بیشتری نشان می دهد -افرادی که واکنش عصبی به الکل را نشان می دهند- بیشتر احتمال دارد الکل بنوشند.

کانگ می گوید: ارزش ها و اهداف می توانند تأثیرات قدرتمندی بر نحوه تفکر و رفتار مردم داشته باشند و آنچه در مورد این مطالعه جالب است این است که از شرکت کنندگان پرسیدیم: در حال حاضر چقدر در زندگی احساس هدف دارید؟ زیرا سطح هدف شما می تواند روز به روز در نوسان باشد.

هوس نوشیدن الکل

برای این مطالعه، کانگ و همکارانش رفتار و نگرش 54 دانشجوی سالم را با بررسی‌های روزانه در طول یک ماه ترسیم کردند. شرکت کنندگان یک بار در روز به سوالاتی در مورد سطح فعلی هدف خود در زندگی پاسخ می دادند و هر روز صبح و عصر گزارش می کردند چقدر الکل مصرف می کنند.

ما روی هوس مصرف تمرکز کردیم زیرا یکی از قوی‌ترین پیش‌بینی‌کننده‌های نوشیدن واقعی است. کانگ می‌گوید: اگر هوس کنید، احتمال نوشیدن نوشیدنی بیشتر است، اما فقط به این دلیل که هوس نوشیدن الکل می کنید به این معنی نیست که می خواهید بیرون بروید و مشروب بنوشید، بنابراین ما می خواستیم بدانیم چه چیزی باعث می شود افراد الکلی اجتماعی که هوس نوشیدن الکل می کنند برای نوشیدن الکل اقدام کنند.

از دانشجویان داوطلب اسکن مغزی fMRI گرفته شد تصویری در زمان واقعی از فعالیت مغز آنها در هنگام قرار گرفتن در معرض الکل، و مشروبات الکلی یا عکس‌های افرادی در مهمانی. محققان فعالیت مغز شرکت‌کنندگان را در جسم مخطط شکمی، ناحیه‌ای از مغز که قبلاً با پاداش و ولع مصرف مرتبط بود، تجزیه و تحلیل کردند.

هوس نوشیدن الکل و هدف

افرادی که مغزشان با دیدن نشانه های الکل فعالیت بیشتری نشان می دهد -افرادی که واکنش عصبی به الکل را نشان می دهند- بیشتر احتمال دارد بعد از هوس الکل بنوشند.

وقتی این داده‌ها با داده‌های هدف زندگی تطبیق داده شد، کانگ و همکارانش چیز جالبی پیدا کردند: اگر افراد احساس هدفمندی کمتری داشتند پس از هوس مشروب الکلی زیادی مصرف می کردند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن