تغذیه و ورزشنوتیفیکیشن

5 معجزه این ادویه در صبحانه

خط سلامت: دارچین به تقویت یادگیری و حافظه کمک می کند.

به گزارش خط سلامت یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افزودن مقداری دارچین به رژیم غذایی یا جویدن آدامس دارچین می‌تواند به تقویت حافظه و یادگیری کمک کند و برخی از علائم اضطراب را از بین ببرد.

دارچین و یادگیری

دارچین، ادویه معطر محبوب مورد استفاده در پخت و پز و پخت و پز می تواند بیشتر از این که است که جوانه های چشایی را بیدار کند. یک مطالعه جدید نشان می دهد خوردن محصولات با دارچین می تواند به بهبود حافظه و یادگیری کمک کند و همچنین ممکن است برخی از علائم اضطراب را کاهش دهد.

دارچین و ایمنی

تحقیقات قبلی نشان داده است دارچین تأثیر مثبتی بر سلامتی دارد. مطالعات نشان داده است که دارچین دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی است. این ادویه همچنین می تواند به تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک کند.

در حال حاضر، تیمی از محققان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، متاآنالیز مقالات تحقیقاتی قبلی را تکمیل کرده‌اند که گزارش می‌دهد مصرف دارچین می‌تواند به کاهش یا جلوگیری از کاهش حافظه و بهبود یادگیری کمک کند.

دارچین و حافظه

محققان 40 مطالعه را شناسایی کردند که بر فواید مصرف دارچین برای یادگیری و حافظه تمرکز داشتند. از این 40 مورد، 33 مورد در داخل بدن و 5 نفر در شرایط آزمایشگاهی انجام شدند. دو مورد آخر مطالعات بالینی بودند. اکثر مطالعات انتخاب شده تأثیر مثبت مصرف دارچین بر یادگیری و حافظه را گزارش کردند.

دارچین و آلزایمر

محققان دریافتند دارچین در داخل بدن و اجزای آن از جمله اسید سینامیک، اوژنول و سینامالدئید تأثیر مثبتی بر عملکرد شناختی دارند. از مطالعات آزمایشگاهی، محققان دریافتند افزودن سینامالدئید یا دارچین به محیط سلولی باعث افزایش زنده‌مانی سلولی و در عین حال کاهش تجمع تاو مرتبط با آلزایمر و آمیلوئید بتا می‌شود.

چوب دارچین و اضطراب

یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن محصولات با دارچین می تواند به بهبود حافظه و یادگیری کمک کند و همچنین ممکن است برخی از علائم اضطراب را کاهش دهد. تصویر در مالکیت عمومی است

دو مطالعه بالینی بر مصرف دارچین در بزرگسالان جوان و بزرگسالان پیش دیابتی زیر 60 سال متمرکز بود. به افراد جوان آموزش داده شد که آدامس دارچین بجوند، در حالی که بزرگسالان پیش دیابتی 2 گرم نان سفید حاوی دارچین مصرف کردند.

بزرگسالان جوانی که آدامس دارچین می جویدند، عملکرد شناختی و حافظه بهبود یافته و علائم اضطراب را کاهش دادند. با این حال، شرکت کنندگان پیش دیابتی پس از مصرف نان دارچینی، تغییر اندکی در عملکرد شناختی داشتند.

در حالی که محققان دریافتند دارچین و ترکیبات آن به نظر می رسد اثر مفیدی بر شناخت و یادگیری دارند، آنها اظهار داشتند که باید تحقیقات بیشتری انجام شود. آنها امیدوارند مطالعات آینده بر روی تأثیر دارچین بر مغز با هدف بررسی پتانسیل آن برای کاهش اختلالات شناختی و بهبود سلامت کلی مغز متمرکز شود.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن