تغذیه و ورزشنوتیفیکیشن

2 تایم طلایی نوشیدن قهوه / قهوه را بر اساس دستور علمی نوش جان کنید !

خط سلامت: طبق تحقیقات انجام شده به میزان قابل توجهی نسبت به شیرینی در صبح حساس هستیم، در حالی که تشخیص این طعم اصلی در پایان روز به طور قابل توجهی دشوارتر است. متخصصان در مورد پاسخ به کافئین و تایم آن به یافته قابل توجهی دست یافته اند.

به گزارش خط سلامت تغییر در درک شیرینی ممکن است به تنظیم غذای دریافتی کمک کند.

کورتیزول و کافئین

یکی دیگر از ریتم های مهم روزانه به عنوان پاسخ بیداری کورتیزول شناخته می شود به طور خاص در انسان، نشان داده شده است که ترشح کورتیزول از غدد فوق کلیوی از یک چرخه روزانه پیروی می کند و پس از بیدار شدن، افزایش شدیدی را نشان می دهد. مصرف قهوه و کافئین بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب یا در صبحانه بهترین ایده نیست زیرا کافئین قهوه باعث ترشح کورتیزول می شود.

زمان حداکثر تولید کورتیزول

در شرایط عادی، حداکثر تولید کورتیزول بین ساعت 8 و 9 صبح اتفاق می افتد. در همین حال، نتایج نظرسنجی نشان می دهد اکثر کسانی که صبحانه می خورند این کار را بین ساعت 6 تا 10  صبح انجام می دهند و اوج آن در حدود ساعت 8  صبح رخ می دهد. به این ترتیب، اگر تحقیقات مختلف را کنار هم بگذاریم، پیشنهاد این است که مردم بهتر است مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار خود را بین ساعت 9.30  تا 11.30 صبح و بین 1.30 تا 5:00  بعد از ظهر قرار دهند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن