روانشناسی فردینوتیفیکیشن

4 ویژگی طلایی شخصیت سالم / آیا از ان برخوردارید؟

خط سلامت: شخصیت سالم وقتی تحقق می یابد که یک موجود کاملاً زیستی در دوران کودکی، در نهایت به بزرگسالی جا افتاده و منطقی تبدیل می شود.

به گزارش خط سلامت شکل گیری شخصیت سالم به شرایط کودکی بستگی دارد ولی این بدان معنی نیست که قربانی کودکی خود باشید.

رشد شخصیت سالم در بزرگسالی

پژوهش ها نشان داد است اگر در کودکی نیازهای اصلی فرد برآورده شود؛ شخصیت او در مسیری سازگارانه شروع به شکل گیری می کند و به احتمال زیاد در بزرگسالی، فرد عملکرد ای موفق در ابعاد مختلف خواهد داشت.

ویژگی های شخصیت سالم در بزرگسالی

شخصیت سالم ویژگی های برجسته ای دارد که او را از هیجانات کودکی، نوجوانی و سایر بزرگسالان جدا می کند؛ برخی از این ویژگی ها عبارت است از:

صمیمیت و شکیبایی

 

یکی از ویژگی های شخصیت سالم، برقراری رابطه صمیمی با دیگران است؛ این افراد در روابط خود شکیبایی زیادی دارند و نسبت به دیگران احساس دلسوزی می کنند.
واقع بینی
شخصیت سالم ارتباط واقع بینانه ای با جهان دارد. او در زندگی به اهداف فردی و وظایف شغلی اش متعهد است و نقاط قوت خود را پرورش می دهد.
انعطاف پذیری
انعطاف پذیری و آگاه بودن نسبت به شخصیت خود ویژگی دیگر شخصیت سالم است.
تسلط بر خویشتن
شخصیت سالم منطقی است و به زندگی خود تسلط دارد، به گونه ای که آگاهانه عادات روزانه خود را شکل می دهد.
لازم است والدین نیازهای هیجانی کودک خود را به شیوه ای مناسب برآورده کنند و فضایی امن به لحاظ فیزیکی و عاطفی برای آنها فراهم کنند تا راه را برای خلق بزرگسالی سالم هموار کنند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن