روانشناسی فردینوتیفیکیشن

این سبک گیاهخواری بر سلامت روان تاثیر منفی دارد / انتخاب ها را تغییر دهید !

خط سلامت: گیاهخواری و داشتن یک رژیم غذایی گیاهی که سرشار از آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ویتامین ها است می تواند شمارا از لحظ روانی و جسمی سالم نگه دارد.

به گزارش خط سلامت گیاهخواری به تنهایی نمی تواند سلامتی شما را در ابعاد مختلف تضمین کند، بنابراین آنچه در بهبود وضعیت روان شما اهمیت دارد این است که از چه عادات غذایی پیروی می کنید.

گیاهخواری و سلامت روان

گیاهخواری می تواند بر خلق و خوی و سلامت روان شما تأثیر بگذارد، اما بستگی دارد چه غذایی می خورید. اگر رژیم غذایی شما سرشار از انواع آب نبات، دونات و کلوچه های مختلف باشد، ممکن است گیاهخوار باشید، اما سالم نخواهید بود. غذاهایی که برای جسم شما مفید هستند، برای ذهن نیز مفیدند، بنابراین کنار گذاشتن شکر، غذاهای سرخ کردنی و غذاهای ناسالم، چه گیاهخوار باشید چه نباشید، برای سلامت روان و جسم شما مفید است.

 گیاهخواری و افسردگی

مطالعاتی در مورد ارتباط گیاهخواری و افسردگی انجام شده است، نتایج این تحقیقات کاملا ضد و نقیض است. یک مطالعه نشان داد که گیاهخواران در مقایسه با گوشت خواران نمرات پایین تری در تست های افسردگی دارند. در مقابل تحقیقات دیگر نشان می دهد که گیاهخواران کمتر شاد هستند؛ این ممکن است به این دلیل باشد که آزمودنی های این تحقیق اغلب در جوامع روستایی زندگی می کردند و این احساس را داشتند که توسط همسالان خود درک نمی شوند. مشخص شده است، آنچه سلامت روان شما را تعیین می کند صرفا تیپ خاصی از تغذیه نیست بلکه داشتن رژیم غذایی سالم است.

آیا گیاهخوارها شادترند؟

گیاهخواری و داشتن رژیم غذایی گیاهی سالم، خواب خوب و ورزش می تواند برای سلامت روان معجزه کند. بسیاری از این افراد می گویند از زمان گیاهخوار شدن احساس آرامش بیشتری دارند. اغلب، گیاهخواران بهبود وضعیت خواب را گزارش می دهند. همه ما می دانیم که خواب بی کیفیت، می تواند تاثیر منفی بر سلامت روان داشته باشد. برخی گیاهخواران گزارش می دهند، زمان بیشتری در طبیعت هستند و تحقیقات نشان می دهد، این می تواند تأثیر مفیدی بر سلامت روان داشته باشد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن