زوج و خانوادهنوتیفیکیشن

شخصیت کودکان تحت تاثیر این عامل است / وقتی بچه دار شدید این نکته را از یاد نبرید

خط سلامت: انتخاب نام برای فرزندان، یکی از دل مشغولی های شیرین دوران بارداری برای والدین است؛ با این حال هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که نشان دهد نام کودک شما به طور قابل توجهی بر شخصیت او تأثیر می گذارد؛ در عوض نام کودک شما، ممکن است در برداشتی که او از خودش دارد تاثیر بگذارد.

به گزارش خط سلامت گروهی از روانشناسان بالینی بر این باورند، نامی که برای فرزند خود انتخاب می کنید، بر نحوه ابراز وجود یا درک او از خود تأثیر می گذارد.

انتخاب نام برای کودک چگونه به شخصیت او تاثیر می گذارد؟

در رابطه با تاثیر انتخاب نام بر شخصیت افراد، برخی از مطالعات نشان داده‌اند، کودکانی که اسم‌شان را دوست دارند انعطاف پذیری بیشتری دارند؛ به عبارت دیگر آن ها نسبت به کسانی که نام خود را دوست ندارند، اعتماد به‌نفس‌ بیشتری دارند و قاطعانه تر رفتار می کنند. میزانی که کسی نام خود را می پسندد، می تواند نشان دهنده سطح عزت نفس او باشد.

انتخاب نام و تاثیر آن بر سلامت روان

در رابطه با انتخاب نام، برخی تحقیقات نشان می دهد افرادی که نام کامل خود را دوست دارند، افسردگی و اضطراب کمتری را تجربه می کنند. افرادی که نام کامل خود را دوست دارند، تمایل دارند خود را با ویژگی های مطلوب معرفی کنند؛ به عبارت دیگر آنها به طور ناخودآگاه خود را مثبت درک می کنند. در نتیجه این برداشت مثبت از خود، آنها انعطاف پذیرتر هستند و کمتر حالت خشک و تدافعی دارند که بهزیستی آنها را به دنبال دارد.

برای انتخاب نام، وسواس نداشته‌ باشید

در مورد انتخاب نام کودک خود، بیش از حد حساس نباشید چرا که عوامل مختلفی در تعیین شخصیت کودک شما نقش دارد، مانند فرهنگ، مذهب، روابط خانوادگی، محیط و حتی تغذیه؛ این عوامل با هم ترکیب می‌شوند تا شخصیت یک فرد را شکل دهند. بنابراین قبل از اینکه مسئولیت انتخاب نام را بیش از حد احساس کنید، به یاد داشته باشید که شخصیت فرزندتان تحت تأثیر بسیاری از چیزهای دیگر نیز قرار خواهد گرفت.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن