روانشناسی فردینوتیفیکیشن

بهترین درمان افسردگی را بشناسید / اگر افسردگی تان کم و یا متوسط است این مطلب را از دست ندهید

خط سلامت: افسردگی، یکی از شایع ترین بیماری های روانی است که می تواند تمام ابعاد زندگی فرد را مختل کند.

به گزارش خط سلامت افسردگی باعث می شود فرد نتواند از  طیف وسیعی از فعالیت ها لذت ببرد. آنچه اهمیت دارد این است که بتوان افسردگی را به موقع تشخیص داد و آن را درمان کرد.

بهترین درمان افسردگی

افسردگی، انرژی را کاهش می دهد و بسته به شدت آن مشکلاتی در زمینه شغلی و عاطفی فراهم می کند. برای درمان افسردگی، گاهی دارو درمانی اجتناب ناپذیر است. طیف گسترده ای از داروهای ضد افسردگی وجود دارد که پس از یک دوره مصرف، اثر خود را نشان می دهد. با این وجود مطالعات فراوانی نشان می دهد ترکیب دارو درمانی و روان درمانی بهترین درمان برای افسردگی است.

تغییر الگوهای رفتاری و درمان افسردگی

برای درمان افسردگی خفیف تا متوسط درمان روانشناختی گزینه ای مفید است. برای درمان افسردگی روانشناسان ابتدا الگوهای رفتاری فرد را هدف قرار می دهند و در ادامه روی افکار  کار می کنند. تغییر الگوهای رفتاری یک گام ساده نیست. پیشنهاد می شود تغییرات رفتاری را گام به گام انجام دهید، به عبارت دیگر، زمانی که یک تغییر فتار برای شما عادی شد، تغییر دوم را دنبال کنید. برخی الگو های رفتاری سالم که جایگزین مناسبی برای الگوهای نادرست هستند عبارتند از:

ورزش منظم

تغذیه سالم

مراقبه روزانه

خواب مناسب

به تدریج که در مسیر درمان پیش می روید انرژی شما باز می گردد و می توانید الگوهای فکری خود و تحریف های شناختی را اصلاح کنید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن