روانشناسی فردینوتیفیکیشن

3 گام بلند برای رسیدن به دنیای آرامش

خط سلامت: توانایی حفظ آرامش در مواقع اضطراری، مهارتی مهم است که تا حدودی می تواند موفقیت یا عدم موفقیت را پیش بینی کند.

به گزارش خط سلامت حفظ آرامش، در شرایط اضطراری مستلزم این است که بجای قضاوت کردن در رابطه با موقعیت پیش آمده؛ آن را بپذیریم و با تکنیک های خاصی سعی کنیم آرام باشیم.

یک راه موثر برای حفظ آرامش

برای حفظ آرامش در مواقع اضطراری تکنیک های مختلفی وجود دارد. تحقیقات نشان می‌دهد، عمل ذهن آگاهی می تواند سطح هورمون استرس را کاهش دهد و احتمالا سیم‌کشی عصبی را تغییر دهد. به یاد داشته باشید تمرینات ذهن آگاهی نیاز به تکرار دارد، وقتی بارها این تمرینات را انجام دادید به مهارت هایی مجهز می شود که به شما کمک می کند در مواقع اضطراری آرمش خود را حفظ کنید و اوضاع را تحت کنترل خود درآورید.

ذهن آگاهی چیست؟

برای حفظ آرامش، ذهن آگاهی روشی مناسب است. معمولا در تمرینات ذهن آگاهی، بر نحوه تنفس تمرکز می شود. دم و بازدم آرام و عمیق را تمرین کنید. تحقیقات مختلف اثربخشی تمرینات تنفسی را در کاهش اضطراب نشان داده است.

حفظ آرامش با تصویر سازی ذهنی

برای حفظ آرامش در مواقع اضطراری، تصویرسازی ذهنی همراه با آرام سازی عضلات، مفید خواهد بود. آموزش ذهن به ما کمک می کند، اضطراب های غیر منتظره را مدیریت کنیم.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن