سلامت جنسینوتیفیکیشن

عامل رضایت جنسی پائین در زنان

خط سلامت: چرا زنان رابطه جنسی را با افزایش سن کمتر رضایت بخش می دانند؟

به گزارش خط سلامت دلایلی که معمولاً برای کاهش رابطه جنسی عبارتند از: وضعیت پزشکی شریک زندگی، اختلال عملکرد جنسی شریک، مشکلات سلامت جسمانی خود و علائم مرتبط با یائسگی.

زنان و رابطه جنسی

با افزایش سن زنان، زندگی معمولا برای آنها رضایت بخش تر می شود. به گفته محققان، برخی از دلایل این امر می تواند فقدان شریک زندگی، بیوه شدن، علائم مرتبط با یائسگی، سلامت جسمی ضعیف همسر و مسائل مربوط به روابط باشد. بر اساس مطالعه منتشر شده تعداد زنانی که به طور منظم رابطه جنسی دارند با افزایش سن رابطه جنسی  شان کاهش می یابد و تعداد زنانی که پس از یائسگی از رابطه جنسی لذت می برند حتی کمتر است.

این مطالعه بررسی کرد چگونه روابط صمیمانه، سلامتی و عوامل روانی بر صمیمیت و رضایت جنسی در زنان یائسه تأثیر می گذارد.

محققان بررسی کردند چگونه و چرا میل جنسی و سطح رضایت جنسی زنان در طول و بعد از یائسگی کاهش می یابد. برای این مطالعه، تحقیقات قابل توجهی در مورد دلایل بیولوژیکی مانند گرگرفتگی، اختلال خواب، خشکی واژن و مقاربت دردناک انجام شد.

اما تأثیر تغییرات روانی اجتماعی مختلف که پس از یائسگی رایج است، کمتر شناخته شده است. اینها شامل نگرانی های تصویر بدن، اعتماد به نفس و مطلوبیت درک شده، استرس، تغییرات خلقی و مسائل مربوط به رابطه است.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن