روانشناسی 45+نوتیفیکیشن

6 راز برای اینکه پیر نشوید

خط سلامت: راز جوان ماندن در سنین میانسالی و پیری، همان چیزی است که انسان از گذشته های دور به دنبال آن بوده است. انسان ها راه های مختلفی را برای جوان ماندن امتحان می کنند.

به گزارش خط سلامت راه های زیادی برای جوان ماندن و به تعویق انداختن پیری وجو دارد، مانند ورزش کردن و داشتن سبک زندگی سالم. با این حال حتما در اطراف خود افرادی را دیده اید که بدون هیچ تلاش خاصی برای جوان ماندن، نسبت به همسالان خود کاملا جوان به نظر می رسند.

راه هایی برای جوان ماندن

پی بردن به راز جوان ماندن، یکی از اصلی ترین دغدغه های انسان عصر حاضر است، چراکه  محتوای رسانه های جمعی، جوان ماندن را یک ارزش می داند. پژوهشگران چند راه های علمی و منطقی را برای جوان ماندن توصیه می کنند:

ورزش کنید

تقریبا همه مطالعات مزایای ورزش ​​مداوم را برای جوان ماندن نشان می دهد. ورزش منظم در بزرگسالی باعث می‌شود که عضلات افراد مسن‌ شبیه عضلات افراد 25 ساله‌ باشد.

فعالیت های مغزی انجام دهید

یک راه برای جوان ماندن، به چالش کشیدن مغز از طریق خواندن کتاب های مختلف و شطرنج بازی کردن است.

روابط نزدیک داشته باشید

داشتن روابط نزدیک، یک راه ساده برای احساس جوان ماندن و به تعویق انداختن پیری است. با دوستان خود برنامه ریزی کنید تا اوقاتی را کنار هم باشید. به کسانی که برای شما عزیز هستند نزدیک شوید و از بودن کنار آن ها لذت ببرید.

از پوست خود محافظت کنید

برای جوان ماندن اهمیت دادن به سلامت پوست اولویت دارد. خوردن آب کافی و استفاده از کرم های ضد آفتاب به حفاظت از پوست شما کمک می کند.

پرخوری را متوقف کنید

رعایت رژیم غذایی به جوان ماندن کمک می کند. چندین مطالعه نشان داده است؛ با افزایش سن کمتر خوردن، برخی از نشانه های پیری و البته بیماری را کاهش می دهد.

با همسر خود رابطه جنسی داشته باشید

جوان ماندن با رابطه جنسی صمیمانه و ورزش کردن رابطه دارد. در یک مطالعه مشخص شد، ورزشکارانی که همچنان در دهه شصت زندگی خود ورزش می کنند، زندگی جنسی مشابه با افراد 40 ساله داشتند.

راز جوان ماندن چیست؟

برخی افراد با اینکه توصیه های لازم برای جوان ماندن را رعایت نمی کنند، بسیار جوان تر از سن واقعی خود به نظر می رسند و حتی اگر از ظاهر آن ها بگذریم خودشان هم احساس جوان ماندن می کنند. این افراد به دلیل اشتیاق به زندگی و کنجکاوی بی پایان در مورد جهان و عبور کردن از گذشته و تلخی هایش احساس جوانی و سرزندگی بیشتری گزارش می دهند. در حقیقت فرمول های ضد پیری باعث جوان ماندن این افراد نیست بلکه، حضور در لحضه حال و لذت بردن در تمام لحظات راز جوان ماندن این افراد است.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن