خوشبین های اطراف خودتان را بشناسید ! / زنان خوشبین ترند یا مردان؟

خط سلامت: افراد خوشبین از سلامت جسمانی بیشتری برخوردارند، از خود بیشتر مراقبت می کنند و به همین علت بیشتر عمر می کنند.

خوشبین های اطراف خودتان را بشناسید ! / زنان خوشبین ترند یا مردان؟

افراد خوشبین در شکست عشقی و از دست دادن و مرگ عزیزان شان سریع تر می توانند خود را رها کنند.

به گزارش خط سلامت زمانی که با یک مساله مواجه می شویم به دو صورت می توانیم آن را مورد ارزیابی قرار دهیم.یکی از این دو نگاه، نگاهی خوش بینانه و دیگری نگاهی بدبینانه است.

چگونه قدرت کنترل را افزایش دهیم؟

 بنابراین افراد برای رقم زدن یک زندگی آرام و شاد نیازمند آن هستند که یاد بگیرند تا احساس قدرت کنترل را روی مسائل و مشکلاتی که با آن روبرو می شوند، ارتقاء دهند.

افرادی که سبک شان خوشبینانه است می دانند که درمانده نخواهند شد و براساس استعداد، توانایی، امکانات و آنچه که در دسترس شان است می توانند از این مرحله عبور کنند.آنان می دانند که مشکلات ماندگار نیستند و به اصطلاح دنیا روی یک پاشنه همیشه نمی چرخد.

ولی افرادی که با سبک بدبینانه مسائل را رصد می کنند، مشکل را به تمام زوایای زندگی شان وارد می کنند و با این تصور ناکامی شان را به دیگر زوایای زندگی وارد کرده و گسترش می دهند.

خوشبین ها چگونه رفتار می کنند

طبق پژوهش های صورت گرفته توسط محققان حوزه روانشناسی افراد خوشبین از سلامت جسمانی بیشتری برخوردارند، از خود بیشتر مراقبت می کنند و به همین علت بیشتر عمر می کنند. خوشبین ها افرادی هستند که عبور کردن در شرایط سخت را با انعطاف بیشتر و سازگارانه تر دنبال می کنند.

زنان خوشبین ترند یا مردان

به گزارش خط سلامت طبق این پژوهش ها مردها از زنان خوشبین تر هستند. افراد خوشبین در درس و تحصیل موفق تر عمل می کنند و استرس کمتری دارند به این علت کمتر دچار مشکلات و بیماری های روانی شده و افسردگی و اضطراب کمتری را تجربه می کنند.

افراد خوشبین در شکست عشقی و از دست دادن و مرگ عزیزان شان سریع تر می توانند خود را رها کنند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان