شادی/مثلث شادزیستن در روزهای کرونایی

خط سلامت: ارشیا محمدی:شادی کردن یکی از اهداف تمام انسان ها در زندگی است . افراد شاد برای اطرافیان خود شادی بخش هستند . در هر دوره رشدی و مرحله ای از زندگی شادی مهمترین محوری است که انسان ها برای رسیدن به آن در تکاپو و یا حسرت هستند.

شادی/مثلث شادزیستن در روزهای کرونایی

به گزارش خط سلامت بر اساس پژوهش های صورت گرفته یکی از شیوه های رسیدن به شادی در توجه بر خود است زیرا فرد از افکار اضافی و احساسات نادرست دور می ماند. در مدت زمانی که فرد بر خود تمرکز می کند استرس های اضافی را از خود دور کرده و روی شرایط جسمانی و بیولوژیکی او تاثیر خواهد گذاشت به صورتی که در صورتی که کاهش ضربان قلب، افزایش اکسیژن، کاهش فشار خون و کم شدن تنش عضلانی را احساس خواهد کرد . سه راه مختلف فکر روی یک موضوع ، تصویر، صدا و جمله در هر فردی می تواند تمرکز ایجاد کند.

روش اول

روی زمین دراز بکشید بصورتی که ستون فقرات روی زمین قرار گیرد سپس ستون فقرات را کشیده و از سر تا پا در یک خط مستقیم قرار بگیرید. تمرکز تان را روی تنفس خود قرار داده و نفس‌های آرام و عمیق بکشید بگونه ای که دم و بازدم هر دو در یک زمان مساوی صورت گیرد. چشم ها باید بسته باشد .به تدریج احساس می‌کنید شاد و آرام می‌شوید. این کار را حداقل 10 دقیقه انجام دهید.

روش دوم

افکارتان را آزاد بگذارید در حالی که هیچ پاسخی به آن نمی دهید.در این روش برخلاف روش اول که نشسته انجام می شد باید بنشینید نفس ها را عمیق بکشید و به حالت آرامش فرو روید. چشم ها را ببندید. تصور کنید تمام افکارتان مانند فیلمی قابل مشاهده است.جلوی ورود افکار را نگیرید و اجازه دهید افکار به ذهن تان خطور کرده و در رفت و آمد باشد خود را از افکارتان جدا کنید تا احساس شادی کنید.

روش سوم

در این روش نیاز نیست که حالت خاصی را در پیش بگیرید کافی است در هر جا و موقعیتی که هستید توجه آگاهی را در لحظه حال و اکنون تجربه کنید. اگر در حال نوشیدن چای یا خوردن یک میوه هستید به رنگ، بو و طعم آن توجه کنید و تمام حواس خود را درگیر آن لحظه کنید.با بودن د رلحظه حال شادی را تجربه خواهید کرد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان