راهکار های کاهش خستگی مغز / خستگی مغز در فشار انتخاب و تصمیم گیری روی می دهد

خط سلامت: خستگی های مغز به علت فشارهای زیاد و تصمیم گیری زنگ خطری برای سلامت مغز محسوب می شود.

راهکار های کاهش خستگی مغز / خستگی مغز در فشار انتخاب و تصمیم گیری روی می دهد

به گزارش خط سلامت به خستگی های مغز به علت فشارهای تصمیم گیری، خستگی تصمیم گیری می گویند.

تصمیم گیری های دایمی

تصمیم گیری یک کار دایمی است که فرد بنا به شرایط روزانه اش نیازمند است که اقدام به آن داشته باشد. در واقع هربار که تصمیم گیری می کنیم یک قدم به خستگی تصمیم مغز نزدیک می شویم زیرا با هر بار تصمیم گرفتن بخشی از انرژی روانی و مغز را صرف انتخاب می کنیم.

شخصیت های گرفتار در خستگی تصمیم گیری

به گزارش خط سلامت افرادی که دایما به علت اشتغال کاری و درگیری های متعدد شغلی نیازمند تصمیم گیری هستند، قطعا از خستگی های مغز بیشتر صدمه می بینند ولی برخی از شخصیت ها مثل افسرده ها و ویا وسواسی ها نیز که در حال تصمیم گیری های متعدد روی مساله اند و ذهن شان درگیر است، از خستگی های تصمیم و مغز آسیب می بینند بطوری که در پایان یک روز معمولا این افراد دیگر قادر به گرفتن تصمیم نیستند. زیرا دچار خستگی تصمیم و مغز شده اند و انرژی کافی ندارند. بنابراین اگر تصمیمی هم گرفته شد، بهترین تصمیم نیست.

مقابله با خستگی مغز

برای اینکه مغز دچار خستگی تصمیم نشود در گام اول بهتر است خود را درگیر خستگی های تصمیم نکنیم.

گام دوم تصمیم گیری در اوایل صبح است، یعنی فرد زمانی اقدام به تصمیم گیری می کند که از میزان خستگی کمتری برخوردار است و انرژی بیشتری دارد.

گام سوم مربوط به این است که بجای افزایش دادن گزینه های روی میز، اقدام به جمع و جور کردن آن ها شود تا خستگی مغز کاهش یابد.

گام چهارم مربوط به زمانی است که فرد در پایان روز می خواهد خود را ناچار کند تا در مورد موضوعی تصمیم گیری کند، بهتر است در این زمان به مغز فرصت بازسازی و استراحت داده شود.

گام آخر آن است که بجای وسواس به خرج دادن و کمال طلبی، ریزبینی ها کنار گذاشته شود.

زاویه

اگر هرروز صبح به دنبال انتخاب لباس و تصمیم برای پوشیدن چه لباسی هستید، درواقع دارید بخشی از انرژی مغزتان را صرف تصمیم گیری مساله غیر مهمی می کنید. به این علت است که افرادی مثل مارک زاکر برگ_بنیان گذار فیسبوک_و آنگلامرکل_ صدر اعظم آلمان_ اغلب با یک لباس دیده می شوند. در واقع آن ها انرژی مغزی شان را ذخیره می کنند تا در طول روز در تصمیم های مهم مورد استفاده قرار دهند و دچار خستگی تصمیم نشوند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است .

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان