شکاف ارگاسم رابطه زناشویی را بشناسید / 3 نکته برای افرادی که از رابطه جنسی خود راضی نیستید

موضوع رابطه جنسی بصورت بالقوه ذهن افراد را به خود درگیر می کند؛ اما اکثر زوجین در نیازها و کیفیت رابطه جنسی با هم صحبت نمی کنند. به گزارش خبرنگار خط سلامت گفتگو نکردن با همسر در رابطه با نیاز و رابطه جنسی زمینه را برای ناراحتی جنسی و دیگر اختلالات روانی فراهم می کند.

شکاف ارگاسم رابطه زناشویی را بشناسید / 3 نکته برای افرادی که از رابطه جنسی خود راضی نیستید

به این سه نشانه توجه کنید

اگرچه زوجین در اغلب موارد در مورد رابطه جنسی و چگونگی آن با یکدیگر صحبت نمی کنند، سه نشانه زیر هشداری است برای زوجین تا رابطه جنسی را به موضوع گفتگو با شریک زندگی خود تبدیل کنند.

-آیا از روی میل وارد رابطه نمی شود؟

اگرچه سازگاری و انجام کارها صرفا برای رضایت دیگران، امری پسندیده است، اگر همین ذهنیت را وارد رابطه جنسی خود کنید بر کیفیت رابطه، رضایت جنسی و حتی سلامت روان تأثیر منفی می گذارد؛ فرد به مرور زمان احساس می کند اختیاری برای قبول و رد رابطه جنسی ندارد، بنابراین احساس درماندگی و نارضایتی اورا فرا می گیرد.

-آیا تماشای پورنوگرافی مشکلی دارد؟

به گزارش خبرنگار خط سلامت، محققان اعلام کرده اند، تماشا محتوای پورنوگرافی با رضایت جنسی ارتباط منفی دارد. از سوی دیگر، برخی از زوج هایی که با هم پورن تماشا می کنند،فقط رضایت جنسی کوتاه مدتی را تجربه می کنند.

-آیا رابطه جنسی شما یک طرفه است؟

مطالعات نشان داده است، بطور متوسط در هر بار رابطه جنسی 50 درصد مردان و تنها 4 درصد زنان ارگاسم را تجربه می کنند. این پدیده به شکاف ارگاسم معروف است. شکاف ارگاسم را می توان با توجه به عوامل اجتماعی-فرهنگی و با انجام فعالیت های متنوع تر در طول صمیمیت کاهش داد.

رابطه جنسی سالم و صمیمیت نقش مهمی در طول عمر یک رابطه و سلامت روان زوجین دارد. ایجاد یک فضای امن برای گفتگوی آزاد در رابطه با نیاز ها و چگونگی برقراری رابطه جنسی بر احساس رضایت زوجین موثر است. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان