10 عادت 5 دقیقه ای که زندگی تان را دگرگون می کند

خط سلامت:عادت های زندگی تاثیرگذارترین بخش زندگی است که تعیین کننده موفقیت و یا شکست در زندگی است. عادت های مثبت زندگی افراد را به سمت پیشرفت سوق می دهند.

10 عادت 5 دقیقه ای که زندگی تان را دگرگون می کند

عادت های زندگی باید همسو با اهداف باشد زیرا عادات و سبک زندگی ناسالم مانعی بزرگ برای موفقیت است.

به گزارش خط سلامت با چند عادت ساده می توان کیفیت زندگی را بهبود بخشید.

عادت های زندگی

عادت های زندگی اقدامات بزرگ و کوچک روزمره هستند که افراد آن ها تکرار می کنند. در زندگی پرمشغله امروزی، اغلب این اقدامات کوچک و مداوم هستند که منجر به تغییرات بزرگ می شوند  که خبر خوبی است، زیرا تغییرات بزرگ عادت ها که زندگی را تغییر می دهد، آسان نیستند. در اینجا ده عادت 5 دقیقه ای وجود دارد که نه تنها ساده و سریع هستند، بلکه می توانند به طور قابل توجهی زندگی روزمره شما را بهبود بخشند:

آب بیشتری بنوشید

روز خود را با نوشیدن یک لیوان آب شروع کنید. فقط 5 دقیقه هیدراتاسیون اول صبح می تواند متابولیسم شما را افزایش دهد ، عملکرد مغز را بهبود بخشد و روز شما را سالم آغاز کند.

 در آینه به خودتان لبخند بزنید

لحظه ای را با لبخند زدن به خود در آینه بگذرانید. این عمل کوچک خلق و خو و عزت نفس شما را تقویت می کند و لحن مثبتی را برای روز ایجاد کند.

 5 دقیقه تمیز کنید

یک تایمر را برای پنج دقیقه تنظیم کنید و یک منطقه کوچک را تمیز کنید . این مناطق می‌تواند میز، کشو یا فضای کار دیجیتال شما باشد.

تنفس عمیق را تمرین کنید

5 دقیقه برای تمرینات تنفس عمیق استراحت کنید. این عادت استرس را کاهش می دهد، تمرکز را بهبود می بخشد و در روزهای پرمشغله شما احساس آرامش را ایجاد می کند.

رختخواب خود را در صبح مرتب کنید

مرتب کردن رختخوابتان هر روز صبح یک کار سریع است که حس نظم و موفقیت را القا می کند و بهره وری را در طول روز تشویق می کند.

 میوه را جایگزین یک میان وعده شیرین کنید

یک میان وعده شیرین را با یک تکه میوه عوض کنید. این تغییر ساده رژیم غذایی سلامت شما را بهبود می بخشد، انرژی طبیعی را تامین می کند و هوس قند را کاهش می دهد.

 5 دقیقه پیاده روی کنید

برای یک پیاده روی سریع 5 دقیقه ای بیرون بروید . این فعالیت بدنی کوتاه مدت خلق و خوی شما را تقویت می کند، سطح انرژی را افزایش می دهد و استراحتی با طراوت به شما می دهد.

 هر روز برنامه ریزی کنید

هر روز صبح پنج دقیقه را صرف برنامه ریزی روز خود کنید. این عادت اولویت ها را تعیین می کند و می تواند کارایی و بهره وری روز شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

یک تمرین سریع انجام دهید

به مدت 5 دقیقه در یک تمرین کوتاه و با شدت بالا شرکت کنید. این تمرین می تواند یک سری حرکات کششی، دراز و نشست یا حرکات کششی یوگا باشد- به اندازه ای که قلب شما را پمپاژ کند و بدن شما را تقویت کند.

 به سه چیز فکر کنید که برای آن ها شکرگزارید

روز خود را با تأمل در مورد سه چیز که بخاطر آن ها سپاسگزار هستید به پایان برسانید . این تمرین 5 دقیقه ای مثبت اندیشی و تندرستی را افزایش می دهد و به شما کمک می کند بر موهبت های زندگی تمرکز کنید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

ارسال نظر

آخرین اخبار
خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان